30 грудня. Що відзначають у цей день та прикмети

30 грудня. Що відзначають у цей день та прикмети

Яке сьогодні свято, яким цей день був в історії, хто сьогодні святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.

30 грудня відзначають День загортання подарунків, День Мадагаскару, День сімейного свята в США, День країни, якої немає, Свято незвичайних змін в останню хвилину, День незалежності Словаччини. Православна церква вшановує пам'ять пророка Данила.

У цей день, 1906 року в Житомирі народився видатний учений, засновник космонавтики Сергій Корольов, 1927 року в СРСР вперше у світі було отримано промисловий синтетичний каучук, а в Токіо 1927 року відкрито першу лінію японського метро.

День народження СРСР

30 грудня 1922 року було утворено найбільшу в світовій історії державу – Радянський Союз. За бойовою могутністю СРСР йшов другим після США, хоча за соціально-економічними показниками значно відставав не лише від Америки, а навіть від країн Африки, яким завзято допомагав. Вважається, що республіками-засновниками Радянського Союзу стали народи Росії, України та Білорусі, а надалі до союзного договору приєдналися кавказькі та азіатські республіки. Насправді частину з них – Україну зокрема – до Рад приєднали силою.

У 1991 році СРСР розвалився в результаті невдалого путчу. Історія ДКНС – коли одні комуністи намагалися відібрати владу в інших – це окрема історія. Варто зазначити, що початок розвалу Союзу започаткувала саме Росія, засновниця держави. Наразі якось не заведено згадувати, що саме Єльцин у день придушення ГКЧП оголосив про вихід Росії із СРСР.

День загортання подарунків

Традиція дарувати подарунки з'явилася багато століть тому, але загортати їх почали набагато пізніше. Промисловий пакувальний папір почали випускати в США наприкінці 19 століття, а згодом винайшли гарний папір із візерунками, стрічку та пакувальну плівку.

Церковне свято

30 грудня православна церква шанує пам'ять Данила – біблійного пророка та нащадка знатного юдейського роду. Підлітком, разом із одноплемінниками, серед яких були Ананій, Азарій та Мисаїл, він потрапив у вавилонський полон. У Вавілоні здобув халдейську освіту, після чого його закликали служити при дворі. Данило володів даром трактувати сни, через це і прославився.

Одного разу Вавилонському цареві Навуходоносору наснився дивний сон, що вразив його до глибини душі. Після пробудження він не зміг згадати все, що побачив. Вранці він скликав вавилонських мудреців, але ніхто з них не зміг визначити, що ж наснилося цареві. Тоді на допомогу закликали Даниїла, який не лише відкрив зміст сновидіння, а й розтлумачив його. Після цього випадку юнака звели до сану начальника

Святий Даниїл шанується християнами, іудеями та мусульманами. Єврейська традиція не вважає його пророком, оскільки він не розмовляв безпосередньо з Богом. Але Данило високо шанується християнською церквою, тому що він передбачив прихід у світ Месії і появу його в Єрусалимському храмі.

Традиції:

Здавна вважається, що всі сни 30 грудня є пророчими та здатними дати прогноз на весь майбутній рік.

Наші пращури влаштовували 30 грудня різноманітні ворожіння. У давнину в день Даниїла дівчата ворожили на нареченого. Святий Даниїл був далекоглядним пророком і жінки намагалися хоч трохи отримати його прозорливості, щоб розшифровувати різні знаки та послання.

Прикмети:

Якщо на Даниїла з'явився на деревах іній, то на Святки буде тепла погода;

Стабільний вітер із південного заходу – погода буде теплою та сніговою;

Сонячні безхмарні дні у різдвяний піст – урожай буде добрим;

Наші пращури помітили, якщо в цей день буде негода, слід очікувати відлиги.

У цей день:

1616 – Вийшов "Часослов" – перша друкована книга у Києві;

1806 - Туреччина оголошує війну Росії;

1916 – Вбивство Григорія Распутіна, який набув всесвітньої популярності завдяки своїй близькості до сім'ї останнього російського імператора Миколи II; мав репутацію "старця", чарівника та цілителя;

1922 – Утворено СРСР шляхом об'єднання РРФСР, УРСР, БРСР та ЗСФСР;

1947 – Зрікся престолу король Румунії Міхай I;

1984 – Відкрито станції Київського метрополітену "Червоноармійська" ("Палац Україна") та "Дзержинська" ("Либідська").

1993 – Ізраїль і Ватикан встановили дипломатичні відносини.

Іменини: Денис, Микита, Сергій, Микола, Петро, Іван, Данило.

За інформацією interfax.com.ua.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:---------------  

ЮНА ХМІЛЬНИЧАНКА ПЕРЕМОГЛА У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ «РІЗДВЯНА ЗІРКА-2021»

 

 Підписатись на телеграм канал Gazetahm.org 

Сподобалась новина - поділись нею з іншими.

%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b0 %d1%81%d0%b0%d0%b8%cc%86%d1%82 %d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b0

Схожі новини