4 липня. Що відзначають в цей день?

4 липня. Що відзначають в цей день?

Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.

ДЕНЬ 861 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 861 RUSSIAN AGRESSION

4 липня в Україні відзначають День Національної поліції, День судового експерта.

У США – День незалежності, в Італії – День Гарібальді, на Філіппінах – День Республіки, у Венесуелі – День архітектора, у Японії – День груші, у Норвегії – День народження королеви Соні Гаральдсен, у Латвії – День пам'яті жертв геноциду єврейського народу, у Аргентині – День сільського лікаря.

Ще сьогодні – День салату "Цезар", День музики у стилі кантрі, День відпочинку від свят.

Православна церква вшановує пам'ять святого Андрія, архієпископа Критського; святої преподобної Марти.

Ще цього дня:

1776 - Прийнято Декларацію незалежності США;

1631 - У Парижі відкрито перше у світі агентство зайнятості;

1865 - Побачило світ перше видання книги Льюїса Керролла "Аліса в Країні чудес";

1917 – Виступ полуботківців у Києві з метою проголошення незалежності України;

2022 - На острові Зміїний висадилися українські військові та повернули на нього український прапор.

День Національної поліції

4 липня в Україні відзначають День Національної поліції. Його святкують із 2018 року, після підписання президентом відповідного указу. До 2018 року День Нацполіції відзначався 4 серпня – у день підписання Президентом України Закону України "Про Національну поліцію".

Після Революції гідності виникла потреба у серйозному реформуванні правоохоронної системи. Для цього Україна використала досвід Грузії і вже восени 2014 року було представлено концепцію реформування МВС, в якій замість міліції передбачалося створення Національної поліції.

2 липня 2015 року Верховна Рада ухвалила закон "Про Національну поліцію", а 4 липня на Софійській площі у Києві склав присягу перший штат Національної поліції. Другим містом, де почала працювати поліція, став Львів, а третім – Одеса. Весь процес запровадження проєкту в українських містах тривав рік.

Указом Президента України від 4 квітня 2018 року № 97 було внесено зміни до Указу Президента України від 9 грудня 2015 року № 693, яким встановлено, що День Національної поліції України відзначається щорічно 4 липня - на честь події 2015 року, коли перші патрульні поліцейські ухвалили першу присягу.

Сьогодні в умовах повномасштабного вторгнення Росії співробітники Національної поліції відіграють важливу роль у протистоянні українського народу збройній агресії.

У травні 2023 року Кабмін вніс зміни до положення про Нацполіцію, завдяки яким правоохоронці мають нові повноваження. Тепер поліцейські зможуть здійснювати у взаємодії із ЗСУ, Нацгвардією, прикордонниками, СБУ та спеціальною службою транспорту боротьбу з диверсантами та незаконними воєнізованими формуваннями. Також Нацполіція отримала можливість допомагати Держприкордонслужбі виявляти канали незаконного перетину кордону, переміщення зброї та боєприпасів.

Сьогодні поліцейські не лише стежать за порядком, а й допомагають евакуювати мешканців регіонів, де ведуться бойові дії, виявляють диверсантів та колаборантів, а також розслідують воєнні злочини окупантів, шукають зниклих людей, зокрема дітей.

День судового експерта України

4 липня відзначається День судового експерта України згідно з указом президента від 10 червня 2009 року.

Ініційовано Координаційною радою з проблем судової експертизи при Мін'юсті. При ухваленні рішення про запровадження нового свята президент керувався тим, що судово-експертна діяльність відіграє дуже важливу роль у питаннях захисту прав громадян та у забезпеченні справедливого суддівства.

День Незалежності Сполучених Штатів Америки

День незалежності США, також відомий як Четверте липня, є національним святом на згадку про прийняття Декларації незалежності 4 липня 1776 року. Цей історичний документ проголосив незалежність Сполучених Штатів від Великої Британії та їх намір стати самоврядною нацією.

День пам'яті геноциду єврейського народу у роки Другої світової війни

4 липня – День пам'яті геноциду єврейського народу в роки Другої світової війни.

Цього дня, 1941 року, за кілька днів після вступу німецьких військ до Риги, в латвійській столиці було спалено вісім синагог разом із тисячами євреїв. Цей день увійшов до історії як "кришталева ніч".

Вперше ж "Кришталева ніч" - ніч розбитих вікон - була організована фашистами в Німеччині 9 листопада 1938 року. У хвилі єврейських погромів, що прокотилися країною, було вбито сотні євреїв, зруйновано всі синагоги в Німеччині, пограбовано понад сім тисяч єврейських магазинів. Після цього понад тридцять тисяч євреїв було кинуто до концтаборів.

Церковне свято

День пам'яті святого Андрія, архієпископа Критського

Андрій Критський народився Дамаску в родині благочестивих християн. До семирічного віку хлопчик був німим. Зміг заговорити після причастя Святих Христових Таїн. В юнацькі роки допитливо вивчав Святе Письмо та богословські науки. У чотирнадцять років прийняв постриг в обителі преподобного Сави Освяченого в Єгипті.

Святий Андрій вів суворе і цнотливе життя. У 680 році став представником святого міста на IV Вселенському Соборі, потім – архідияконом храму Святої Софії в Константинополі. Під час правління імператора Юстиніана II Андрій зведений у сан архієпископа міста Гортина на острові Крит.

Святий Андрій заснував нову літургічну форму - канон, богослужбовий текст, що складається з певної кількості об'єднаних між собою співів. Канон Андрія Критського називається Великим, оскільки він є найбільшим із усіх богослужбових канонів.

Із написаних ним канонів найбільш відомий - "Великий покаянний канон", що містить у своїх піснях 250 тропарів. Його читають під час Великого посту.

Архієпископ Андрій Критський написав також канон на Різдво Христове, стихирі на Стрітення Господнє та багато інших піснеспівів.

Упокоївся архієпископ у 726 році. Його мощі перенесені до Константинополя.

Іменини: Олексій, Андрій, Богдан, Дмитро, Марк, Михайло, Микола, Федір, Олександра, Анастасія, Марія, Марта, Ольга, Тетяна.

За інформацією interfax.

Підписуйтесь на телеграм канал Gazetahm.org
%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b0 %d1%81%d0%b0%d0%b8%cc%86%d1%82 %d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b0

Схожі новини