6 грудня. Що відзначають в цей день?

6 грудня. Що відзначають в цей день?

Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.

ДЕНЬ 1017 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1017 RUSSIAN AGRESSION

6 грудня відзначають День Збройних Сил України.

Ще сьогодні Міжнародний фестиваль светрів, у Фінляндії - День Незалежності, в Іспанії - День Конституції, у Казахстані - День прокуратури, у США - День піци і День подяки бармену.

105 років тому, 6 грудня 1919 року, почався Перший Зимовий похід Армії Української Народної Республіки.

Православна і католицька церкви вшановують пам'ять святителя Миколая Чудотворця.

День Збройних Сил України

Відзначається щорічно відповідно до Постанови Верховної Ради України від 19.10.1993 р. № 3528-ХІІ.

Це свято не лише професійних військових, а й усієї країни, кожного добровольця, кожної родини. Усіх, хто допомагає Збройним Силам України, донатить на армію, волонтерить, лікує поранених, наближає перемогу.

Міжнародний фестиваль светрів

Міжнародний фестиваль светрів відзначають у першу п'ятницю після Дня подяки. Це унікальне і веселе свято, яке вшановує один із найбільш універсальних і найулюбленіших предметів одягу, а саме светр-жилет. Цей день - не лише про моду, а й про прийняття різноманітності, комфорту і творчості.

День піци

День піци в США відзначають двічі на рік. Груднева подія пов'язана з Google doodle, саме цього дня кулінарне мистецтво неаполітанської піцайоло було визнано ЮНЕСКО Репрезентативним списком нематеріальної культурної спадщини людства.

День народження мікрохвильової печі

Автором незамінної помічниці багатьох господинь став американець Персі Спенсор. Він звернув увагу на властивість надвисокочастотних хвиль до нагрівання продуктів, коли через магнетон (лампу, що генерувала мікрохвильові хвилі) шоколад, що був у його кишені, розтанув.

Патент на використання цих хвиль у кулінарії винахідник отримав 1945 року. А 1949 року фірма "Raytheon" подарувала світові першу піч. На той час вони були дуже громіздкими - висота їхня сягала майже 183 сантиметрів, а вага - 340 кілограмів, тож призначалися вони лише для потреб армії.

А ось у звичному для нас вигляді вони вперше були зроблені в Японії 1962 року Корпорацією "Sharp".

Цього дня народилися:

170 років від дня народження Іларія Михайловича Огоновського (1854-1929), українського мовознавця, перекладача, педагога;

140 років від дня народження Марії Миколаївни Колцуняк-Кузьми (1884-1922), української письменниці, перекладачки;

125 років від дня народження Олександра Петровича Оглобліна (справж. - Мезько) (1899-1992), українського історика, архівіста, історіографа, політичного діяча, одного з творців державницького напряму в українській історіографії (США);

90 років від дня народження Алли Василівни Гавриленко (1934), української артистки балету, педагогині

70 років від дня народження Євгена Місила (1954), українського історика, архівіста (Польща)

Ще цього дня:

1912 - Було знайдено погруддя Нефертіті;

1917 - Парламент Фінляндії проголосив незалежність країни від Росії;

1978 - Після всенародного референдуму в Іспанії було ухвалено нову Конституцію;

1991 - Набула чинності нова конституція Болгарської республіки;

1991 - Незалежність України визнали Естонія та Куба;

2000 - Відкрито ліверморій (стара назва - унунгексій) - хімічний елемент з атомним номером 116;

2003 - Засновано Львівський муніципальний духовий оркестр "Галицькі Сурми" (тоді - Оркестр ветеранів військово-оркестрової служби);

2006 - НАСА опублікувала фотографії, зняті дослідницьким зондом Mars Global Surveyor, припустивши можливість існування води на Марсі;

2008 - У Греції спалахнули масові заворушення через убивство в Афінах поліцейським підлітка;

2017 - Адміністрація Дональда Трампа офіційно оголошує про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю.

Церковне свято:

Сьогодні церква відзначає пам'ять одного з найбільш шанованих святих - Миколи Угодника, або, як його ще називають, Чудотворця. Згідно з житієм, преподобний народився в 3 столітті в грецькій колонії Патаре (Мала Азія). З дитинства Миколай перейнявся християнською релігією і рано прийняв рішення присвятити їй своє життя. Цілими днями отрок проводив у храмі, а вечорами молився і читав книги. Його дядько, єпископ Миколай Патарський, коли побачив таку старанність, зробив юнака читцем, а потім і звів у сан священика. Усі свої багатства, отримані у спадок від батьків, Миколай віддав на благодійність.

Пізніше Миколай став єпископом у місті Мірі (на території сучасної Туреччини). Він був затятим проповідником християнства. Миколі також приписують руйнування кількох язичницьких храмів і численні чудеса, які творила сила молитви.

Іменини: Максим, Микола.

За інформацією interfax.

Підписуйтесь на телеграм канал Gazetahm.org
%d0%b8%d0%b7%d0%be%d0%b1%d1%80%d0%b0%d0%b6%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d0%b5 viber 2024 11 27 17 08 26 961

Схожі новини