Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.
ДЕНЬ 987 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 987 RUSSIAN AGRESSION
6 листопада відзначають Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля під час війни та збройних конфліктів, День обізнаності про стрес, День орієнтування без компаса, День саксофона.
Ще сьогодні - День визволення Києва.
Православна церква вшановує пам'ять святого сповідника Павла, архієпископа Царгородського.
Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля під час війни та збройних конфліктів
Відзначають щорічно відповідно до рішення Генасамблеї ООН A/RES/56/4.
Природні ресурси та екосистеми надзвичайно страждають під час воєнних дій. Після вивчення екологічних наслідків, ООН переконалася в тому, що шкода довкіллю призводить до смерті людей і втрати матеріальних цінностей, що виходить за межі однієї країни та нинішнього покоління.
В Україні суттєво постраждав стан довкілля під час війни, тому для нашої країни цей день набув нового, вкрай важливого значення. Заміновані території, токсичні залишки від ракет і снарядів, затоплення від підриву дамби, зруйновані заповідники та природні середовища проживання тварин.
Росія є не тільки державою, що спонсорує тероризм, а й державою, яка використовує засоби тероризму.
День обізнаності про стрес
День обізнаності про стрес, який відзначають у першу середу листопада, - це міжнародна подія, присвячена підвищенню обізнаності про наслідки стресу і просуванню стратегій боротьби з ним.
День орієнтування без компаса
6 листопада відзначають День орієнтування без компаса або День "Загублених без компаса", щоб привернути увагу до напряму нашого життя або його відсутності. У цей день ми ставимо собі складні запитання.
Всесвітній день без паперу
Всесвітній день без паперу був створений з ініціативи некомерційної організації "Асоціація з управління інформацією та зображеннями".
Організатори рекомендують населенню і підприємствам країн відмовитися від використання паперу хоча б на одну добу. Члени Асоціації стурбовані тим, що людство неекономно витрачає цей ресурс. Метою святкування є пропаганда скорочення витрат паперу в усьому світі.
День визволення Києва
6 листопада, виповнюється 81 рік від дня визволення Києва від нацистських окупантів. Бої за місто були одними з найзапекліших і найкривавіших в історії Другої світової війни.
Загалом операція, під час якої було звільнено столицю України, тривала три місяці. Безпосередньо в боях за вигнання з міста нацистських окупантів загинули сотні тисяч бійців.
Історія повторилася в лютому-березні 2022 року, коли українські військові ціною неймовірної мужності зуміли стримати наступ багатотисячних військ РФ на столицю України.
Ще цього дня:
1919 - Командування Української Галицької армії уклало перемир'я і союзний договір із Добровольчою армією;
1932 - На виборах у Німецькій Державі більшість голосів отримала партія націонал-соціалістів;
1942 - Відбувся перший політ німецького літака Хейнкель Heinkel He 219 "Пугач", на якому вперше в історії почали серійно встановлювати пневмокатапульту для пілота;
1944 - Відбудовано і відновила свою роботу Київська радіостанція;
1951 - Почав працювати Київський професійний телецентр на Хрещатику, 26. Початок історії Українського телебачення;
1960 - У Києві запущено першу чергу метрополітену - 5-кілометрова ділянка Святошин-Броварської лінії з'єднала станції "Вокзальна", "Університет", "Хрещатик", "Арсенальна", "Дніпро";
1962 - Генасамблея ООН ухвалила резолюцію, яка засуджувала расистську політику апартеїду в Південно-Африканській Республіці та закликала всіх членів ООН припинити будь-які економічні та військові відносини з ПАР;
1964 - Здано в експлуатацію Тернопільський фарфоровий завод;
1980 - У Миколаєві побудовано новий Інгульський міст, довжина якого становила 485 м.;
1984 - На президентських виборах у США переконливу перемогу вдруге здобув республіканець Рональд Рейган;
1987 - У Києві відкрито 28-ту станцію метрополітену - "Ленінська" (тепер "Театральна");
1991 - Розпущено Комуністичну партію Радянського Союзу;
1998 - Повінь на Закарпатті;
1999 - В Австралії 54,5 % виборців висловилося проти проголошення країни республікою, знову визнавши формальним главою держави британського монарха.
Цього дня народилися:
275 років від дня народження Дмитра Прокоповича Трощинського (1749-1829) українського землевласника, колекціонера, мецената, культурного діяча;
210 років від дня народження Адольфа (Антуана Жозефа) Сакса (1814-1894), бельгійського і французького винахідника музичних інструментів, найвідомішого винаходом саксофона і саксгорна;
130 років від дня народження Дмитра Федоровича Козія (1894-1978), українського літературознавця, редактора, педагога (Канада);
125 років від дня заснування (1899) Одеського національного художнього музею (на той час - Міський музей образотворчих мистецтв);
90 років від дня народження Родіона Родіоновича Єфименка (1934-2008), українського кінорежисера, сценариста, педагога;
90 років від дня народження Володимира Антоновича Маняка (1934-1992), українського письменника, поета, публіциста, дослідника Голодомору в Україні, громадського діяча.
Церковне свято:
Павло I або Павло Константинопольський — архієпископ Константинопольський в 337–350 роках, відомий також як Сповідник Павло, святий.
Павло жив у IV ст. і походив з міста Салоніки, що у грецькій частині Македонії. Був писарем константинопольського архієпископа Олександра, а потім дияконом. Після смерті Олександра, диякон Павло був висвячений на єпископа і став його наступником.
За намовою аріан, імператор Констанцій II усунув Павла з патріаршого престолу і засудив на вигнання, а його місце посів аріанський єпископ Євсевій з Нікомедії.
Патріарх Павло втік до Риму, де зустрівся зі св. Афанасієм Александрійським, який також перебував у вигнанні через аріан. Коли Юлій I довідався про Павла й Афанасія, то скликав 341 року Синод, який виправдав обох єпископів і наказав повернути їм престоли. Після смерті Євсевія Павло знову посів архієпископський престол, але аріани ще двічі проганяли патріарха на заслання. Під час останнього вигнання він був у Месопотамії, Сирії, а також у Вірменії, де аріани шість діб морили його голодом, а потім задушили 351 року.
Вшановується святим православними і греко-католиками.
Іменини: Анатолій, Арсен, Василь, Віктор, Гавриїл, Костянтин, Лука, Микита, Микола, Павло, Клавдія, Ніна, Олександра.
За інформацією interfax.