Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.
ДЕНЬ 499 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 499 RUSSIAN AGRESSION
7 липня відзначають Іван Купала, в Україні відзначають День працівника природно-заповідної справи.
У Румунії - Міжнародний джазовий конкурс у Бухаресті, в Японії - фестиваль Танабата.
У Теребовлі - День міста.
Православна церква - Різдво Івана Предтечі.
Іван Купала
Іван Купала чи Купайла — з найдавніших часів відоме як свято Сонця, зрілості літа та зеленого покосу. Люди оперізувалися перев'язами з квітів, на голову вдягали вінки з трав. Водили хороводи, співали пісні, за допомогою тертя сухих паличок добували "живий вогонь", розводили багаття, у середину яких ставили жердину із укріпленим на ньому палаючим колесом - символом Сонця.
Після переходу на новий стиль свято Івана Купала припадає на 7 липня, точніше у ніч на 7 липня. Деякі європейські країни відзначають Іванів день чи День святого Івана (подібний до Івана Купали) за старим стилем, у дні літнього сонцестояння.
День працівника природно-заповідної справи
День працівника природно-заповідної справи - професійне свято, день відзначення праці працівників природно-заповідної справи в Україні, яке святкується щорічно 7 липня.
Запроваджено Указом Президента України № 629/2009 "Про День працівника природно-заповідної справи" від 18 серпня 2009 року.
Президентський Указ відзначає вагомий внесок працівників природно-заповідної справи у збереження і відновлення біологічного та ландшафтного різноманіття, розвиток територій та об'єктів природно-заповідного фонду України.
Іван Купала
Іван Купала (Іванів день, Купальська ніч) - одне з головних свят календаря слов'янських народів, що збігається з Різдвом Івана Предтечі, який хрестив Ісуса Христа у водах Йордану.
Купальські обряди, що здійснюються напередодні свята ("ніч напередодні Івана Купали"), становлять складний обрядовий комплекс, що містить: збирання трав і квітів, плетіння вінків, прикрашання зеленню будівель, розпалювання багаття, знищення опудала, перестрибування через багаття або через букети зелені, обливання водою, ворожіння, вистежування відьми, нічні бешкетування.
День Іван Купала – здавна відомий у слов'ян як свято Сонця, зрілості літа та зеленого покосу. Люди оперізувалися перев'язами з квітів, на голову надягали вінки з трав. Водили хороводи, співали пісні. Люди похилого віку за допомогою тертя сухих паличок добували "живий вогонь", розводили багаття, в середину яких ставили жердину з укріпленим на ній палаючим колесом - символом Сонця. Купальські свята відбувалися за часів язичництва на честь Бога Сонця, дружиною якого була світлоносна Заряда.
Після переходу на новий стиль свято Івана Купала припадає на 7 липня, точніше, в ніч на 7 липня. Деякі європейські країни відзначають Іванів день або День святого Івана (подоба Івана Купали) за старим стилем, у дні літнього сонцестояння.
Ще цього дня:
1923 - У Празі відкрито Український педагогічний інститут імені Драгоманова;
1940 - У Львові відкрито Літературно-меморіальний музей Івана Франка;
1977 - США провели перше випробування "гуманної" зброї - нейтронної бомби, після вибуху якої гинуть лише живі істоти, а будівлі й техніка залишаються неушкодженими;
1978 - Проголошено незалежність Соломонових островів;
1987 - У Чорнобилі розпочався судовий процес над трьома керівниками Чорнобильської АЕС, яких звинуватили у вибуху на станції за рік до того;
1989 - У Сімферополі почала видаватися газета кримськотатарською мовою;
2005 - Серія вибухів бомб у лондонському метро та міських автобусах;
2007 - Оголошення нових чудес світу в Лісабоні, Португалія. Святкування дня трьох сімок;
2013 - Дата створення південнокорейського гурту BTS;
Церковне свято
Різдво Івана Предтечі
Різдво Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Івана - одне з великих християнських свят, яке відзначається 7 липня. Цього дня віряни згадують, як у родині іудейського священика Захарії та його дружини Єлисавети народився майбутній пророк, який передбачив пришестя Месії - Ісуса Христа, а потім хрестив його у водах річки Йордан.
Про дитячі роки Івана відомо тільки з розповіді євангеліста Луки. Іван був сином священика Захарії та праведної Єлисавети - літньої безплідної пари. Архангел Гавриїл, з'явившись його батькові Захарії в Храмі, сповістив про народження в нього сина. Захарія не повірив янголу, і за це той покарав його німотою.
Згідно з Євангелієм, народження відбулося на півроку раніше за Ісуса, його родича. Батько Івана все ще залишався німим, і коли Єлисавета побажала дати синові вказане янголом нетрадиційне для своєї сім'ї ім'я Іван ("Яхве (Бог) змилувався"), родичі зажадали від батька підтвердити його письмово.
Він зажадав дощечку і написав: "Іван ім'я йому". І всі здивувалися. І негайно розв'язалися уста його і язик його, і він став говорити, благословляючи Бога.
У Євангелії згадується про наступні роки дитинства Івана лише побіжно, що він "був у пустелях до дня явлення свого Ізраїлеві", тобто до досить зрілого віку. Згадується також, що батько Івана, Захарія, був убитий "між храмом і жертовником" слугами Ірода.
Іменини: Антон, Іван, Микита, Яків.
За інформацією interfax.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:---------------
НА ВІННИЧЧИНІ ДВОЄ УЧНІВ ПІДПАЛИЛИ КАБІНЕТ ДИРЕКТОРА ШКОЛИ ПОТРОЩИЛИ МЕБЛІ Й ТЕХНІКУ ТА ВТЕКЛИ
Сподобалась новина - поділись нею з іншими.