Шкільна благодійність - гарний привід навчати дітей чуйності та людяності. Саме у дитинстві й потрібно закладати такі цінності, аби людина несла їх через усе своє життя. Це надзвичайно важливо, тому класний керівник 5-А класу Хмільницької школи №3 Олександр Вент навчає своїх учнів робити соціально корисні справи та ділитися добром.
Щороку 1 вересня після літніх канікул повертаються учні до рідної шкільної родини. Звісно, кожен на знак поваги і любові до педагога, як символ учнівської подяки, дарує своєму вчителеві букет. Здається, що без квітів і свято - не свято. Але, на жаль, вони швидко в`януть і кожен починає розуміти, що це марна трата коштів... Тож учні 5-А класу Хмільницької школи №3 відзначили 1 вересня не так, як усі, по-особливому. Їхній урочистий день минув з акцією «Благодійність замість квітів». Діти подарували класному керівникові лише один букет від класу, а решту зекономлених коштів спрямували на благодійну справу.
- Ця ідея виникла спонтанно, - розповідає Олександр Павлович. – Незадовго до початку навчального року ми разом з дітьми та їхніми батьками зібрались, аби скласти парти та підготувати клас до навчального року. Ось так, під час корисної роботи почали розмову про знедолених діток, яким найбільше не вистачає тепла та уваги. Я запропонував замість оберемків квітів, які нестимуть учні на перший дзвоник, зробити подарунки у Вінницький Дитячий будинок. Батьки активно підхопили мою ідею і запропонували допомогти малозабезпеченим діткам, яких лікують у дитячому відділенні Хмільницької ЦРЛ.
Отож, завдяки безбукетній акції юним благодійникам 5-А класу вдалося зібрати більше тисячі гривень. На ці кошти вони разом з батьками купили медичні засоби: системи для крапельниць та одноразові шприци для малозабезпечених діток, які лікуються у нашій лікарні. А далі, після уроків, діти разом з батьками завітали у дитяче відділення ЦРЛ та передали благодійну допомогу його завідуючій - Шумигорі Ніні Броніславівні. Взявши участь у такій акції, учні відчули себе маленькими героями та отримали незрівнянне тепло на душі, адже вони зробили таку корисну та потрібну справу! А головне, діти впевнені, що їхня допомога не зів’яне, як квіти, а неодмінно принесе хворим діткам користь.
Акція «Благодійність замість квітів» стала корисною для всіх, хто взяв у ній участь. Для вчителя і батьків це стало чудовим приводом ще раз розповісти дітям про так потрібні людяність й співчуття. Хтозна, можливо, така доброчинна акція стане початком нової шкільної традиції у школах міста і району, адже добрі справи завжди надихають інших та здатні зробити цей світ набагато кращим!
Наталія Черненька,
«Життєві обрії»