Два роки ув'язнення отримав священник УПЦ мп на Вінниччині за проросійську пропаганду

Два роки ув'язнення отримав священник УПЦ мп на Вінниччині за проросійську пропаганду

Після повномасштабного вторгнення рф в Україну колишній настоятель кількох храмів УПЦ (мп) на Вінниччині активізував проросійську інформаційну діяльність в інтернеті.  Протиправні матеріали засуджений публікував через власний акаунт у забороненій російській соцмережі «вКонтакте», а також у створеній ним групі релігійного спрямування в телеграмі. 

Серед поширеного священником контенту переважали наративи московської патріархії щодо насильницької зміни і захоплення державної влади в Україні та представлення збройної агресії російської федерації як внутрішнього громадянського конфлікту. 

Чоловіка було затримано у листопаді 2023 року, а у січні 2024 року його засуджено до 2 років позбавлення волі.

Сторона захисту в апеляційній інстанції клопотала про пом’якшення покарання підсудному, а саме – застосування іспитового строку. Однак за принципової позиції Вінницької обласної прокуратури Вінницьким апеляційним судом залишено в силі вирок Вінницького районного суду, яким священнослужителя УПЦ (мп) засуджено до 2 років позбавлення волі за розповсюдження антиукраїнських матеріалів та заперечення збройної агресії росії (ч. 2 ст. 109, ч. 2 ст. 436-2 КК України). 

Досудове розслідування здійснювалося слідчим відділом УСБУ у Вінницькій області.

Пресслужба Вінницької обласної прокуратури

Підписуйтесь на телеграм канал Gazetahm.org
%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b0 %d1%81%d0%b0%d0%b8%cc%86%d1%82 %d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b0

Схожі новини