Колекціонери – доволі дивні та загадкові люди. Вони завжди щось колекціонують: від марок, листівок, різноманітних
статуеток до рідкісної техніки, тварин і навіть коштовностей, і ці колекції для них дуже цінні та неперевершені. А наша землячка захопилася досить незвичним заняттям: вона колекціонує древні, могутні дерева. Ця справа досить непроста, адже потрібно не лише знайти місце, де росте віковічний велетень, туди потрібно ще й добратися. Світлини цих захопливих зелених велетнів вона зберігає вдома і сподівається на велику колекцію з їхніми вражаючими історіями.
Віта Приймак народилася в селі Лозна Хмільницького району. Нині вона працює відеографом: створює відеоро-
лики про цікавих людей, успішні громади та сільський туризм Вінницької області. Спочатку молода жінка збирала «щасливі» квитки з тролейбусів, але їй це дуже швидко набридло, бо всі квиточки були схожими між собою, без осо-
бливої історії. Тому, зібравши їх значну кількість, все ж таки покинула цю справу і забула про будь-яке колекціонування на декілька років. Віта Приймак розповіла, що ідея збирати світлини себе з деревами виникла зовсім випадково.
- Зрозуміла, що хочу колекціонувати власні світлини з деревами, коли була в Грузії у минулому році. То був молодіжний обмін з туристичної сфери. Ми жили в селі, але одного дня нас завезли на екскурсію в містечко Телаві, де порадили піти до одного з найбільших дерев у Грузії. Це платан, і йому вже понад 900 років. Його масштаби, насправді, вражають! Обхват - понад 12 метрів. Ми з друзями завітали до цього велетня, сфотографувалися і тоді я зрозуміла: це не випадково. Мене притягують ці вікові красені.
Мабуть, і справді бажання збирати фото з віковічними красенями є невипадковим, адже не вперше їй у житті
траплялося побачити прадавні дерева. У Віти в домашньому архіві ще є декілька таких світлин.
- Ще раніше, у Литві, за 5 кілометрів від Латвії, мені вдалося побачити найстарішого дуба Балтики. Йому понад
дві тисячі років. Дерево дуже велике, важке гілля хилиться до землі, тому він з усіх сторін підпертий опорами. І знову ж таки, побачити це дерево не було в планах: від литовського друга ми випадково дізналися про цього велетня і вмовили його завести туди. А найпершим моїм прадавнім деревом став Дуб Залізняка, що в Холодному Яру на Черкащині. Цьому дереву також понад тисячу років і кожен українець має можливість там побувати, - розповіла Віта Приймак.
Для Віти цінними є не світлини з деревами, а саме перебування біля них, відчуття їхньої енергетики. Адже вони,
розповідає, - свідки багатьох подій, вони бачили більше, аніж ми можемо прочитати в книгах з історії.
- Це неймовірні енергетичні джерела, які я, наприклад, відчуваю. Тому, мабуть, мене до них постійно притягує
невидимим магнітом. Думаю, що чимало людей знає, що з деревами можна розмовляти, черпати в них позитив і за-
лишати негатив. Щоправда, до кожного дерева є свій підхід: дуб, наприклад, - це чоловіче дерево, яке не сприймає
слабкодухих людей або тих, в кого нечисті помисли. Клен дуже любить дітей, а липа - покровителька жінок. Загалом це дуже цікаве заняття - вивчати ліс та колекціонувати світлини з найстарішими деревами у світі. Думаю, що моя
колекція буде поповнюватися й іншими світлинами тисячолітніх велетнів. А щоб так було, потрібно берегти легені
планети і озеленювати свій дім, своє село і країну. Отоді й буде що колекціонувати, - сказала на завершення роз-
мови Віта Приймак.
Спілкувалась Алла КОРНІЄНКО