Нині індустрія краси розвивається доволі стрімко, та якщо раніше різноманітні процедури на кшталт стрижки чи манікюру були доступні лише людям, то зараз скористатися ними можуть і домашні улюбленці. Грумінг - так називається спектр послуг по догляду за зовнішністю тварини і лише набуває у нас значної популярності. Нині косметичні процедури своїм домашнім улюбленцям можуть зробити й хмільничани, і для цього вже не потрібно їхати у Вінницю. Хмільничанка Дар’я Савіцька знає, яка стрижка і лікувальні процедури потрібні для кожної породи кішок та собак, вона розповіла про своє захоплення нашому виданню.
Дар’я – корінна хмільничанка, народилася у 1996 році. Після закінчення четвертої міської школи вступила до Бердичівського медичного коледжу. Однак ніколи не працювала медичною сестрою. Спочатку Дар’я 2,5 роки працювала косметологом у санаторії «Хмільник», а потім поїхала у Київ, де була майстром з нарощування вій. У столиці мала багато клієнтів, здавалося, все добре: і робота хороша, і клієнтів є достатньо. Але з часом у неї з’явилася алергія на клей, часто боліла спина, та ще й, оскільки вона завжди хотіла працювати з тваринами, вирішила змінити свою діяльність. Дівчина з дитинства хотіла бути ветеринаром, тому в столиці пішла на курси із грумінгу. В салоні, в якому були курси, залишилася на практику, де й набивала руку, працювала з клієнтами. Працювала переважно в Києві, стригла пухнастиків на дому. А в Хмільнику стригла лише тварин своїх знайомих. Півроку тому Дар’я створила свою сторінку у Фейсбуці, адже і клієнтів у Хмільнику побільшало. Нині дівчина 2-3 тижні працює у Києві, а тиждень у Хмільнику.
- Дар’я, що саме входить у Вашу роботу?
- Грумінг – це не просто стрижка. Це цілий комплекс процедур, в які входить і підстригання кігтів, і чистка вух та зубів. Грумінг – це в першу чергу здоров’я тварини. Всі ці процедури собаці дуже потрібні. У собак типи шерсті різні: з підшерстям, без підшерстя, і потрібно знати, як доглядати за кожною із порід. Наприклад, у собак бувають проблеми, якщо вуха своєчасно не почистити. Підстригати кігті так само варто, особливо якщо собака мало гуляє і не встигає їх сточувати. Коли кігті відростають, починається кульгання. А шерсть, якщо за нею не доглядати, може збиватися, а там чудово почуваються блохи. Так само на шерсті, якщо вона довга, можуть збиратися реп’яхи, бруд. Тому стрижка допомагає стежити за гігієною тварин.
- Стрижете лише песиків, чи й котиків теж?
- Завжди стригла переважно собак: йорки, бішони, пекінеси… Рідко працювала з котами, у Хмільнику собак приносять частіше, ніж у столиці. Багато хто говорить, що не потрібно стригти котів, а тільки вичесати. Зрозуміло, що в господарів не вистачає часу на все, але іноді у власників котиків з’являється алергія на котячу шерсть. В котів навесні дуже великі заколтунення, які необхідно зістригати. Під шерстю шкіра не дихає, з’являються шкірні захворювання, і тварина через це страждає.
- А які тваринки більш слухняні? Чи кусали Вас собаки під час роботи?
- Маленькі ручні собаки більш агресивні. Ті, що розбалувані, вилюблені – дуже капризні, кусаються, не дають постригтися. У кожного пса свій характер. Великі більш спокійніші, вони ніколи мене не кусали, а от маленькі – так, хоча глибоких ран не було ніколи.
- Скільки часу витрачаєте на стрижку і, можливо, є породи, які потребують особливого підходу?
- На всі процедури витрачаю від 1,5 до 2,5 годин. Все залежить від породи, стану шерсті тварини і форми стрижки (можна під насадку, але пуделю та шпіцу потрібна гарна рівна форма, яку роблю лише під ножиці). Кожна порода має свої особливості. Такі породи, як хаскі, голден-ретрівер мають подвійний підшерсток, тому великим собакам підходить процедура «експрес-линька» - використовую професійні бальзами, шампуні, собака вичісується, і тоді линька зникає за 1-2 таких процедур. Така процедура не підходить для молодих собак, в яких щеняча шерсть змінюється на дорослу. Клієнти часто запитують, чи можу постригти без купання. Кажу – ні. Потрібно гарно вимити, щоб шерсть була гладенькою і слухняною. Використовую професійну косметику.
- Чи були у Вас такі випадки, які найбільше запам’яталися?
- Так. У Києві одного разу стригла кокер-спаніеля. Він був настільки відкритим, що після процедур почав мене охороняти, не підпускав нікого до мене, на всіх гавкав. А ще один песик обіймав мене під час стрижки лапками.
У Дар’ї не лише спеціальна косметика для кожної породи, а й одяг від українського виробника, в якому пухнасті улюбленці почуваються тепло і комфортно.
Алла КОРНІЄНКО,
«Життєві обрії»
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ДО МАРАФОНУ МОРСЬКОЇ ПІХОТИ У США ГОТУЄТЬСЯ ХМІЛЬНИЧАНИН ІЗ ПРОТЕЗОМ