СБУ і ДБР викрили злочинців, які поповнювали «бюджет днр» на десятки мільйонів гривень

СБУ і ДБР викрили злочинців, які поповнювали «бюджет днр» на десятки мільйонів гривень

Служба безпеки і ДБР затримали в столиці співвласника ливарного заводу з тимчасово окупованої Макіївки на Донеччині, який причетний до фінансування терористичної організації «днр», - повідомляє Служба безпеки України у Вінницькій області.

За даними слідства, фігурант разом із топ-керівництвом підприємства організували схему особистого збагачення на торгівлі із т.зв «днр».

Для цього завод продавав обладнання в Україну через підставні фірми, зареєстровані в нашій державі. За документами, товар йшов із Таганрога, але фактично завозився з Макіївки через Ростовську область.

Напередодні повномасштабної війни реалізація оборудки дозволила поповнити «бюджет» бойовиків на десятки мільйонів у гривневому еквіваленті.

Таким чином до початку повномасштабного вторгнення рф ділки обходили обмеження, запроваджені на торгівлю із захопленими підприємствами на сході України.

Щоб реалізувати оборудку, її учасники створили мережу підконтрольних комерційних структур у Вінницькій, Житомирській, Київській, Дніпропетровській та Запорізькій областях, а також в росії.

Велику частину одержаних «прибутків» ділки перераховували до «бюджету днр» у якості сплати «податків і зборів». «Транзакції» здійснювали через підсанкційні банки в рф і у тимчасово окупованому Донбасі.

У подальшому ці гроші ватажки бойовиків направляли на фінансування окупаційних угруповань країни-агресора, які воюють на східному фронті.

Встановлено, що організатор «схеми» ще до 24 лютого 2022 року виїхав на Київщину, де намагався «залягти на дно» і тим самим уникнути правосуддя.

Однак, правоохоронці викрили його злочинну діяльність і затримали. Раніше було викрито його спільників у Вінниці, Житомирі, Києві, Дніпрі та Запоріжжі.

Під час обшуку за місцем проживання фігуранта виявлено:

• банківські документи, чорнові записи та документацію, які використовували в оборудці;

• мобільні телефони та інші докази незаконної діяльності.

Дії організаторів нелегального бізнесу кваліфіковано за ч. 3 ст. 258-5 (фінансування тероризму, вчинене організованою групою) Кримінального кодексу України.

За матеріалами СБУ зловмиснику повідомлено про підозру і затримано. Наразі він перебуває під вартою.

Трьом іншим учасникам злочинного «бізнесу», які перебувають на непідконтрольній Україні території, повідомлено про підозру заочно.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ у Вінницькій області спільно з ДБР за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Підписуйтесь на телеграм канал Gazetahm.org
%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b0 %d1%81%d0%b0%d0%b8%cc%86%d1%82 %d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b0

Схожі новини