21 травня, у переддень перепоховання видатного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка, у Хмільнику відбулася літературно-мистецька акція. Цього року виповнюється 160 років з того дня, коли 22 травня 1861 року тіло видатного поета, художника та мислителя було перевезено з Петербурга та перепоховано на Чернечій горі, у Каневі.
На площі біля пам’ятника Т.Г.Шевченку зібралися представники місцевої влади, громадських організацій, культурні діячі та всі, хто в цей день зміг прийти та віддати шану видатній постаті в історії України. Акція розпочалася з виконання пісні на вірші Т. Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий» народним аматорським хоровим колективом української пісні «Зорецвіт» ім. Василя Коцулима.
Окрім того, 22 травня, у день роковин, минає 30 років, як у місті Хмільнику був установлений пам’ятник Тарасові Шевченку, єдиний на той час пам’ятник у Вінницькій області. З цієї нагоди, за дорученням голови Хмільницької міської ради – Миколи Юрчишина, його заступник Андрій Сташко вручив подяки автору пам’ятника - Віктору Євграфовичу Стукану, керівнику народного аматорського хорового колективу української пісні «Зорецвіт» ім. Василя Коцулима – Павлу Васильовичу Дубовому та громадському діячу Миколі Федоровичу Бойко.
Звучали біля підніжжя пам’ятника Кобзарю його твори у виконанні учениці Хмільницької школи мистецтв, а також колективу бандуристів. В свою чергу Анжела Веремій відзначила величезний вклад у культуру та той слід, який залишив по собі у спадок Тарас Шевченко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ХМІЛЬНИЧАНИ СВЯТКУВАЛИ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ