У Хмільнику з тіла жінки лікарі витягнули 8 сантиметрового паразита

У Хмільнику з тіла жінки лікарі витягнули 8 сантиметрового паразита

В серпні цього року у Хмільницькому районі зареєстровано випадок дирофіляріозу,- повідомляють у Хмільницькому районному відділі контролю та профілактики хвороб.

Лікарі знайшли в організмі жінки 8 сантиметрову нематоду Dirofilaria repens. Жінка звернулася до сімейного лікаря зі скаргами на появу пухлини в ділянці грудини та відчуття повзання під шкірою. В результаті обстеження фахівці виявили у жінки паразита. Пацієнтка заразилась паразитом через укус комара.

Дирофіляріоз - паразитарне захворювання, яке спричиняють круглі гельмінти роду Dirofilaria. Воно передається через укус комара, який переносить паразита від хворої собаки або кішки. Основними джерелами інфекції є домашні тварини. Зазвичай собаки хворіють на нього частіше, ніж кішки. Це означає, що хвороба передається трансмісивним шляхом. У людини дирофіляріоз може розвинутись після укусу комара-переносника, після чого личинки дирофілярії (мікрофілярії) розвиваються під шкірою. У той же час прямий контакт із хворою твариною не спричиняє зараження людини, тому перебування поруч з такою твариною не є небезпечним - паразит потрапляє в організм людини тільки через укус комара.  До того, як з’являться перші симптоми, після укусу може пройти від кількох місяців до року. Одна з ранніх ознак - поява невеликого ущільнення в місці укусу. Поступово личинка починає мігрувати під шкірним покривом. Були випадки, коли личинка дирофілярії (мікрофілярія) подолала відстань до 30 сантиметрів під шкірою людини всього за 24 години. Багато хворих відчувають, що щось повзає під їх шкірою. Ущільнення в місці укусу часто сприймається як новоутворення, ліпома або кіста. Лише під час оперативного втручання дирофілярію виявляють у багатьох пацієнтів. Найчастіше дирофіляріоз вражає такі частини тіла як очі, статеві органи, руки, шия та молочні залози людини.

Ознаки підшкірного дирофіляріозу у людини:

поява припухлості на певній ділянці тіла;

почервоніння ураженої ділянки;

сверблячка у місці припухлості;

«переміщення» пухлини по тілу;

головний біль;

слабкість;

підвищена температура.

Єдиний спосіб позбутися личинки мікрофілярії - це її хірургічне видалення. Варто зауважити, що антигельмінтні препарати не дадуть результату в цьому випадку.

Профілактика дирофіляріозу для людей:

• винищення комарів;

• використання репелентів при перебуванні на природі, особливо поблизу водойм (також бажано вдягати одяг, що повністю закриває тіло;

• встановлення протимоскітних сіток на вікнах та фумігаторів для захисту приміщення від комарів; • своєчасне діагностування та лікування дирофіляріозу у тварин.

Пам’ятайте! Як і будь-яку хворобу, дирофіляріоз легше попередити, ніж лікувати! Дотримання цих простих заходів допоможе зменшити ризик зараження та захистить вас, вашу сім'ю і домашніх улюбленців від цього захворювання.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:---------------  

ВІННИЧЧИНУ ВІДВІДАЛА ГОЛОВА НАЦІОНАЛЬНОЇ СЛУЖБИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ НАТАЛІЯ ГУСАК

 Підписатись на телеграм канал Gazetahm.org 

Сподобалась новина - поділись нею з іншими.

%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b0 %d1%81%d0%b0%d0%b8%cc%86%d1%82 %d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b0

Схожі новини