В основу моєї депутатської діяльності закладено створення і виконання умов, завдяки яким мешканці району почуватимуться краще та впевненіше. Депутатська робота потребує чимало сил, енергії, часу та самовіддачі. Незважаючи на це, бажання працювати не зникає, адже розумію, що роблю це заради розвитку Хмільницького району, заради покращення умов життя своїх земляків.
У звітному періоді брав участь у роботі восьми сесій Вінницької обласної ради, на яких розглядались питання соціально-економічного, культурно-освітнього розвитку, інформаційного забезпечення, медицини та оборонної сфери.
Як голова фракції Вінницької обласної організації партії Блок Петра Порошенка «Солідарність» організовував і проводив засідання, на яких опрацьовували питання, що виносяться на розгляд сесії. Протягом 2018 року відвідав 27 засідань постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм.
«Дороги є – село живе»
Передусім зазначу, що мав нагоду посприяти реалізації проекту «Регулювання річки Домаха з реконструкцією шахтного водоскиду в селі Березна» (загальний бюджет – 1 451 700 грн) та проекту «Реконструкція та благоустрій водойми № 1 в с. Великий Остріжок» (бюджет – 1 977, 0 тис. грн).
Питання якості доріг в Україні нині є доволі гострим та болючим. Особливої уваги потребують дорожні покриття в невеликих населених пунктах. Зважаючи на важливість та необхідність вирішення даної проблеми, без вагань долучився до ремонту дороги міжрайонного сполучення Уланів-Махнівка, яка проходить через села Вишенька, Крижанівка, Слобода Кустовецька. А також у напрямку сіл Тараски й Лозна. Згадую і про втілення в життя проекту розвитку територіальної громади «Дороги є – село живе» в с. Великий Митник (423000 грн) та «Гарна дорога вселяє надію…» в с. Березна (140000 грн). Відбулася реконструкція доріг по вулиці Польова в селі Кривошиї вартістю 1 182 282 грн.
Активно сприяв проведенню ремонту доріг у Жданівській ОТГ (бюджет – 9 000 000 грн). Зокрема, в межах проекту ремонтували дорогу «Кордон Хмельницької області – Слобода Кустовецька», а також дорожнє покриття у селах Качанівка та Семки.
Допоміг у вирішенні питання щодо відновлення автобусного сполучення районного центру з Крижанівською територіальною громадою.
Медицина потребує реформи. Тому в межах своїх можливостей завжди допомагаю цій галузі
Забезпечення населення якісною медичною допомогою, покращення матеріально-технічного оснащення установ охорони здоров’я є одним із найважливіших пріоритетів моєї роботи. Вважаю, що медицина потребує реформи, адже люди прагнуть якісного медичного обслуговування. Тому в межах своїх можливостей завжди допомагаю цій галузі.
Протягом 2017-2018 років вдалось організувати надходження гуманітарної допомоги Хмільницькій центральній районній лікарні на суму 1 345, 2 тис. грн. Матеріально-технічна база поповнилась функціональними ліжками (92 одиниці), матрацами, інвалідними візками та інфузійними стійками, підйомниками для людей з обмеженими фізичними можливостями, кисневими апаратами, ліжками для новонароджених, столиками для лікарняних ліжок та іншими необхідними речами для догляду за хворими.
Крім того, взяв участь у реалізації проекту «Ефективне лікування в комфортних умовах» (капітальний ремонт теплотраси вартістю 832000 грн, із яких – 173 530 грн – за рахунок обласного конкурсу розвитку територіальних громад).
У ході виконання державної програми на підтримку сільської медицини ініціював будівництво Жданівської амбулаторії та брав участь у закладенні першого каменю.
Протягом звітного періоду надавав фінансову та матеріальну підтримку тим, хто потребує медичної допомоги, а саме мешканцям с. Жданівка, с. Вишенька, с. Кривошиї, с. Лозна.
Децентралізація - вибір тих, хто обирає шлях прогресу
Повсякчас згадуються події, без яких важко було б уявити ту діяльність, яку зараз можемо активно проводити для розвитку наших сіл, міст, районів. Під час Революції Гідності українці підтвердили, що вони європейці, що сповідують цінності демократії, народовладдя, що заслуговують бути громадянами європейської держави з гідним рівнем життя сучасної людини. Після чого розпочалося реформування України. Одна з найважливіших і найбільш показових реформ – децентралізація. Це закономірний вибір, якщо країна обирає шлях прогресу. Польща, Словаччина, Литва, Латвія, Естонія, Скандинавські країни – усі пройшли через це, що дало поштовх економіці, соціальному розвитку й особливо процвітанню сільських територій.
Із гордістю скажу, що мав честь безпосередньо сприяти створенню Жданівської ОТГ. Допоміг у реалізації проекту розвитку с. Голодьки «Красиве село – хороші дороги» із загальним бюджетом – 101200 гривень та проекту «Створення економної системи освітлення сільських вулиць» для жителів с. Кривошиї (137000 гривень).
Практика показує: намагаючись досягти глобальних цілей, не можна забувати і про буденні, на перший погляд незначні, питання й проблеми селян та містян. Враховуючи цей аспект, допоміг у вирішенні проблеми, яка полягала у відновленні, чистці громадської криниці села Кропивна. Пишаюсь і тим, що долучився до організації будівництва храму Андрія Первозванного УПЦ у с. Куманівці, зокрема надав фінансову допомогу для придбання будівельних матеріалів. Мав можливість матеріально підтримати с. Рибчинці в оздобленні куполу церкви Святого Миколая.
Важливим для мене було й долучитися до реалізації проектів «Забезпечення комфортного температурного режиму в приміщенні сільського клубу» 15-го обласного конкурсу (загальний бюджет – 240000 грн) в межах с. Вишенька, «Створення економної системи освітлення сільських вулиць – крок до європейського життя» (220 000 грн) в с. Кривошиї, «Створення культурно-спортивного центру» в с. Сальниця (400000 грн), «Рух – основа життя і здоров’я» в с. Пустовійти (334 800 грн).
Доречно наголосити на тому, що попри силу-силенну нових викликів, які виникають у теперішній неспокійний час, необхідно пам’ятати про те, що актуально у всі часи. Це збереження навколишнього середовища. Тож підтримку проекту «Встановлення майданчиків для збору твердих побутових відходів – спільний крок до чистоти довкілля» (629400 грн) вважаю ще однією перемогою. Також долучився до втілення в життя проекту «Сортування сміття від краю до краю – запорука чистого району» в с. Куманівці (720000 грн).
Не лише як депутат, а і як батько, пишаюсь тим, що маю можливість допомагати дошкільнятам і школярам нашого району, а також їхнім батькам. Зокрема, у с. Уланів сприяв утепленню ОЗШ І-ІІІ ступенів (загальний бюджет – 3700000 грн), придбанню сучасного математичного класу (362000 грн). Для школи села Широка Гребля надано ноутбук, БФП, ламінатор, зчитувач з SD-дисків на загальну суму 29800 гривень із обласного бюджету. Для районного відділу освіти виділено 8 фабрик друку на загальну суму 238400 гривень. Ініціював виділення коштів з фонду регіонального розвитку для утеплення дитячого садочка № 7 м. Хмільника.
Долучився до виконання Державної програми по придбанню житла для дітей-сиріт. У Хмільницькому районі придбано помешкання для Красильніка Віктора та Олійник Надії в с. Широка Гребля, для Горбатюк Марії та Горбатюка Михайла куплено будинок в с. Соколова. На новосілля подарували ікони, мультиварки, м’які іграшки.
Приємно згадати й те, що зміг потішити дітей під час свят, вручивши їм подарунки на День Знань, День Святого Миколая та Новий рік у селах Великий Остріжок, Вишенька, Кривошиї, Крижанівка, Кропивна, Кустівці, Лип’ятин, Маркуші, Сальниця, Скаржинці, Пустовійти, Сьомаки, Уланів. Загалом першокласники отримали 180 сюрпризів на 1 вересня та 500 – з нагоди новорічних свят.
Спортивні заняття – важлива складова нашого життя
Брати участь у покращенні спортивної сфери вважаю своїм обовов'язком, адже це здоров'я наших дітей, цілих поколінь. Тому допомагав у створенні спортивного комплексу на базі колишньої оптимізованої ЗОШ в с. Кривошиї.
Окрім активної участі у втіленні в реальність проектів для розвитку сіл нашого району, за можливості надавав фінансову допомогу на різноманітні потреби.
На завершння звіту розкажу про сферу, яка у кожного з нас асоціюється із позитивом. Це мистецтво, дозвілля, саморозвиток. Відтак, долучився до реалізації проектів переможців п’ятнадцятого обласного конкурсу: «Від пісні до пісні, від серця до серця у теплому Будинку культури душа народу ласкою озветься» (загальний бюджет – 297672 грн). Ще одна особлива галузь – видавництво книг, а саме – видань історичного характеру. Пишаюся тим, що сприяв друку видання «Благодатна Хмільницька земля» В. Маринич, О. Михалиця, присвяченого 95-річчю моєї малої батьківщини, – Хмільницького району. Крім того, вдалося видати книгу «Батьківськими стежками Куманівці» Н. К. Кравчук-Овчарук.
Брав участь в організації та проведенні першого та другого фестивалів щедрівок та колядок «Защедруймо нашій господині – славній Україні» та фестивалю «Квітуча оселя об’єднує села».
Я чітко усвідомлюю те, що зараз Україна знаходиться на етапі прийняття важливих рішень. Переконаний, що ці рішення зроблять нашу державу європейською країною з високим рівнем життя. Тому готовий докладати максимум зусиль для того, щоб цей процес пришвидшити. Впевнений, не за горами той час, коли хмільничани будуть пишатися своєю малою батьківщиною і Україною в цілому.