В Україні можуть запровадити митні пільги на авто для військовослужбовців та ветеранів

В Україні можуть запровадити митні пільги на авто для військовослужбовців та ветеранів

Якщо законопроєкт ухвалять, то ввізне мито на авто для військових зменшать або повністю скасують (розмір мита складає 10% від суми митної вартості транспортного засобу). Законопроєкт направили на розгляд парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. Аналітики Центру спільних дій пояснюють, які саме зміни пропонують нардепи.

Ввізне мито на автівки пропонують скасувати для людей, які належать або належали до Сил оборони та відслужили не менше 24 місяців під час воєнного стану, з яких не менш як 12 місяців – брали участь у бойових діях. Також не сплачувати мито за авто зможуть ті, хто був звільнений з полону (крім осіб, які здалися добровільно).

Ті, хто відслужив в умовах воєнного стану не менше 36 місяців повинні будуть сплатити лише половину ставки ввізного мита за авто. Такими пільгами можна скористатися один раз на п'ять років і лише на одне авто на  одну людину.

Не діятимуть пільги на авто з росії, білорусі чи тимчасово окупованої території України. Також знижки на ввізне мито не буде для авто, якщо його середньоринкова вартість перевищує два мільйони гривень.

“Митні пільги для ветеранів, якби вони були ухвалені, – це найменша подяка для наших захисників за оборону держави. Це не завдаватиме шкоди держбюджету. А оскільки пільги не розповсюджуються на авто, вартістю понад 2 мільйони гривень, то дійсно найбільш корисною ця ініціатива буде для військовослужбовців, які купуватимуть звичайне авто для себе, для щоденного користування”, - вважає аналітикиня Ірина Корженкова.

Нагадаємо, 22 серпня 2023 року група народних депутатів України на чолі з Дмитром Разумковим внесла до Верховної Ради два законопроєкти (9639 та №9640), спрямовані на впорядкування імпорту автівок для військовослужбовців, учасників бойових дій або осіб з інвалідністю внаслідок війни. Обидва законопроєкти перебувають на розгляді комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.

Підписуйтесь на телеграм канал Gazetahm.org
%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b0 %d1%81%d0%b0%d0%b8%cc%86%d1%82 %d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b0

Схожі новини