Вакцинація має сформувати колективний імунітет

Вакцинація має сформувати  колективний імунітет

В Україні на початку кампанії щодо вакцинування від коронавірусу щеплення були зроблені понад 17000 громадян. Першими в Хмільнику вакцинувалися 25 медпрацівників.
Вакцинуватися чи ні – питання актуальне, але ставлення до щеплення є неоднозначним. Люди розділились на прихильників та противників вакцинування. Перші вважають, що вакцинуватися потрібно задля подолання вірусу, другі – проти вакцинування, мотивуючи це різними фейками про шкоду вакцини та важкими наслідками після її застосування. Однією з причин такої недовіри є поширення неправдивої інформації щодо вакцинації.

- Вакцинуватися потрібно. Я вважаю, що лише так ми зможемо розірвати ланцюг передачі коронавірусної інфекції. Вакцинація – це один із найважливіших елементів для подолання пандемії. Її стратегічна мета – сформувати в українців колективний імунітет, для цього потрібно, щоб вакцинувалося щонайменше 60 відсотків населення. На даний час це єдиний вихід побороти цю страшну підступну інфекцію, - говорить директор Хмільницької ЦРЛ Василь Залецький.

Аби люди знали правду про вакцинування і не боялись робити щеплення Василь Анатолійович підготував роз'яснення, у якому МОЗ спростовує фейки про COVID-вакцинацію.


Фейк 1
Вакцина Covishield - це "генерик", який не має нічого спільного з вакциною Oxford/Astrazeneca.

"Це неправда. Covishield виготовляють в індійському Інституті сироватки крові (Serum Institute of India) за ліцензією AstraZeneca. По суті, Covishield - це та сама вакцина AstraZeneca, тільки виготовлена на індійському заводі. Вона схвалена для екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ). Дозвіл на її використання також дали Велика Британія, Канада, Європейський Союз та Індія".

Фейк 2
Iндійський Інститут сироватки (Serum Institute) не має української національної GMP-сертифікації, а тому вакцину його виробництва нібито не можна застосовувати.

У міністерстві зазначили, що GMP - це процедура, яка гарантує, що продукцію постійно виробляють і контролюють за стандартами якості, які відповідають її призначенню.  Дійсно, вакцина Covishield не має української національної GMP-сертифікації. Але вона має її в Індії - країні, де її виготовили. Індійської GMP-сертифікації достатньо для того, щоб застосовувати цю вакцину в Україні. За наказом МОЗ №227 від 10 лютого 2021 року, при спрощеній процедурі реєстрації вакцини для екстреного застосування дозволяється використовувати GMP країни виробника.

Фейк 3
Через низьку ефективність вакцини Oxford/AstraZeneca ВООЗ рекомендує використовувати її тільки в надзвичайних випадках, коли держава не може закупити більш якісний препарат.

"Насправді всі вакцини проти COVID-19 зареєстровані ВООЗ тільки для екстреного медичного застосування, тобто їх дозволено використовувати лише в надзвичайних ситуаціях, таких як пандемія. Поки неможливо вакцинувати всіх охочих, ВООЗ рекомендує вакцину Oxford/AstraZeneca для щеплення медичних працівників і людей віком 65 років і старше. Навіть якщо після щеплення цією вакциною ви все одно захворієте на коронавірус, його перебіг буде набагато легшим, а ймовірність отримати ускладнення набагато нижчою.

Фейк 4
У світі зафіксовано випадки смерті внаслідок вакцинації проти COVID-19.

Аналіз, проведений Всесвітньою організацією охорони здоров'я, показав, що летальні випадки відповідають очікуваному рівню смертності від різних причин для людей похилого віку, і немає підстав вважати, що вони пов'язані з вакцинацією. ВООЗ поки що не зафіксувала жодного випадку смерті після щеплення вакциною проти коронавірусу.

Фейк 5
Люди заразилися коронавірусом унаслідок вакцинації.

За словами медиків, неможливо заразитися коронавірусом від вакцин, тому що жодна з них не містить живого вірусу, здатного викликати хворобу. Вакцини "вчать" нашу імунну систему розпізнавати і боротися з коронавірусом. Іноді цей процес може викликати такі симптоми, як лихоманка. Це нормально і є ознакою того, що організм створює захист від вірусу. "Якщо незабаром після вакцинації ви все ж отримали позитивний тест на COVID-19, то можливо, що на момент щеплення вже були інфіковані коронавірусом, але не знали цього.

Фейк 6
Вакцини Pfizer і Moderna викликають сильний анафілактичний шок.

Насправді сильну алергічну реакцію після вакцинації фіксують лише в одному випадку на сотні тисяч вакцинованих.

Фейк 7
Вакцина Pfizer призводить до безпліддя у жінок.

Якщо вакцина могла б викликати імунну відповідь проти плацентарного білка, те саме відбувалося б під час захворювання на COVID-19. Це означало б, що мільйони жінок дітородного віку в усьому світі, які перенесли COVID-19 за останній рік, не можуть мати дітей. А це неправда.

Фейк 8
Вакцина проти коронавірусу викликає розсіяний склероз.

Насправді лише в єдиному випадку під час випробування вакцини AstraZeneca повідомили, що у волонтера виявили розсіяний склероз, в іншому - запалення спинного мозку. В обох випадках експерти дійшли висновку, що хвороба не мала стосунку до вакцинації.

Фейк 9
Вакцина - генетична зброя, яка змінює наші гени.

Вакцина проти COVID-19 ніколи не потрапляє у ядро клітини, де розташована наша ДНК. Це означає, що мРНК не може впливати або взаємодіяти з нашою ДНК будь-яким чином. Натомість мРНК-вакцини працюють із природними захисними силами організму, щоб безпечно виробити імунітет до COVID-19".

Фейк 10
Індійські вакцини набагато гірші за європейські.

Індія посідає третє місце на світовому фармацевтичному ринку. Саме Індія забезпечує приблизно 65% світового ринку вакцин. Індійський Serum Institute, який виробляє AstraZeneca (CoviShield) - це одне з найбільших підприємств світу з виробництва вакцин, яке експортує свою продукцію до 140 країн. 65% усіх дітей на планеті хоча б раз робили щеплення вакциною від цього виробника. Препарати Serum Institute вже багато років використовують в Україні. Усі вакцини від Serum Institute мають відповідний висновок ВООЗ щодо якості та безпеки.

Content %d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%81%d0%b01

Схожі новини