"Зорецвіт" із Хмільника увійшов у Книгу Рекордів України

"Зорецвіт" із Хмільника увійшов у Книгу Рекордів України

26 червня в Тульчині, на площі біля палацу Потоцьких, відбувся творчий проєкт «Щедрик – мелодія Вінниччини».
Більше 60 вокальних колективів  Вінницької області взяли участь у цьому проєкті. Серед них і кращий вокальний колектив Хмільниччини  - народний аматорський хоровий колектив української пісні "Зорецвіт" ім. Василя Коцулима, керівником якого є Павло Дубовий. Про це повідомляє Хмільницька міська рада.

Багатотисячним (більше 3500 учасників) зведеним хором Вінницької області було встановлено Рекорд України за наймасовіше виконання «Щедрика», який став справжнім брендом Вінницької області.

Захід організувала  Вінницька обласна державна адміністрація в рамках Плеяди культурно-мистецьких заходів «Ти у мене єдина» з нагоди відзначення 30-ти річчя незалежності України.   

Довідково

Леонтоович Микоола Дмиитрович ( 1 (13) грудня 1877, село Монастирок (Немирівський район), Брацлавський повіт, Подільська губернія — 23 січня 1921, село Марківка, Гайсинський повіт, Подільська губернія, Українська СРР) — український композитор, хоровий диригент, піаніст, педагог, збирач музичного фольклору, громадський діяч.

Автор широковідомих хорових обробок українських народних пісень «Щедрик», «Дударик», «Козака несуть», «Ой з-за гори кам'яної» та інших. Його різдвяна колядка «Щедрик» перекладена багатьма мовами і відома у англомовному світі як «Carol of the Bells».

«Щедрик» — всесвітньо відомий твір для хору українського композитора Миколи Леонтовича, який був створений на початку ХХ століття. Після гастролей хору Олександра Кошиця в країнах Європи у 1919 році (Чехословаччина, Австрія, Швейцарія, Франція, Бельгія, Нідерланди, Велика Британія, Німеччина, Польща, Іспанія) та в Сполучених Штатах Америки у 1922 році, «Ще́дрик» став знаним не тільки в Україні, але й у всьому світі. Після того як у 1936 році популярний американський композитор українського походження Петро Вільговський написав низку англійських текстів до композиції «Щедрик», його англомовна версія відома як «Дзвінка колядка, Колядка дзвонів» («Carol of the Bells»), що стала однією з найпопулярніших різдвяних пісень у світі. В наші часи «Щедрик» можна почути в усіх куточках світу англійською, німецькою, іспанською, японською тощо.
 

фото Хмільницька міська рада


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗБІРНА УКРАЇНИ З ФУТБОЛУ ОБІГРАЛА ЗБІРНУ ШВЕЦІЇ

Підписатись на телеграм канал Gazetahm.org 

%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b0 %d1%81%d0%b0%d0%b8%cc%86%d1%82 %d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b0

Схожі новини