Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.
ДЕНЬ 930 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 930 RUSSIAN AGRESSION
10 вересня відзначають Міжнародний день гінекологічного здоров'я, Міжнародний день макіяжу, День обміну ідеями, Всесвітній день запобігання самогубствам.
Православна церква вшановує пам'ять святих мучениць Мінодори, Мітродори і Німфодори.
День обміну ідеями
Неофіційне свято придумав Роберт Берч, який також створив кілька інших незвичних дат, таких як "День нічого" і "День дрібниць".
Основна мета цього дня - заохочувати людей ділитися своїми ідеями та думками, обговорювати їх з рідними, друзями, колегами та навіть незнайомими людьми. Це чудова нагода для співпраці та обміну знаннями, адже найкращі ідеї часто народжуються в процесі обговорення та взаємодії.
Цього дня:
1919 - На Паризькій мирній конференції укладено Сен-Жерменський договір, який визнавав право Румунії на Буковину, Чехословаччини - на Закарпаття, а також суверенітет Антанти над Галичиною; Австро-Угорщина припинила своє існування.
1920 - Ухвалено конституцію Австрійської Республіки, згідно з якою країна стала "союзною державою" з правами широкої автономії;
1941 - У в'язницях Києва радянськими спецслужбами без вироку суду розстріляно всіх ув'язнених;
1943 - Біля села Новий Загорів бійці УПА дали бій переважаючим силам німців;
1989 - Угорщина відкрила свої західні кордони для біженців зі Східної Німеччини, що ознаменувало перший прорив "берлінської стіни".
1993 - Кабінет Міністрів України ухвалив постанову "Про вшанування пам'яті жертв Голодомору в Україні в 1932-1933 роках";
Цього дня народилися:
1854 - Іван Терещенко, український підприємець, колекціонер, меценат;
1883 - Дмитро Донцов, український літературний критик, публіцист, політичний діяч, засновник теорії інтегрального націоналізму;
1885 - Олександр Палладін, український біохімік, академік АН УРСР і АН СРСР;
1894 - Олександр Довженко, український письменник, кінорежисер, кінодраматург;
1930 - Анатолій Скороход, український математик, професор, член-кореспондент, академік НАН України (1985).Член Американської академії мистецтв і наук;
1939 - Петро Фомін, український учений-хірург, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри хірургії Національного медичного університету імені О. О. Богомольця, академік Національної академії медичних наук України;
1959 - Микола Канішевський, український журналіст, редактор і ведучий інформагентства "Вікна".
Церковне свято
Святі мучениці Мінодора, Митродора і Німфодора були рідними сестрами, які жили у Вітинії (сучасна Туреччина) за часів імператора Максиміана.
Вони вирішили присвятити своє життя Богу й оселилися в безлюдному місці, щоб проводити весь час у молитвах.
Максиміан, дізнавшись про їхню віру, наказав привести сестер до себе. Вони відмовилися зректися християнства, за що були піддані жорстоким тортурам і зрештою страчені. Їхня стійкість і вірність вірі зробили їх прикладом для багатьох християн.
Іменини: Андрій, Василь, Гаврило, Гліб, Євген, Іван, Костянтин, Микола, Павло, Петро, Семен, Тетяна.
За інформацією interfax.