15 квітня. Що відзначають у цей день та прикмети

15 квітня. Що відзначають у цей день та прикмети

Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.

ДЕНЬ 51 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 51 RUSSIAN AGRESSION

15 квітня у світі відзначають Міжнародний день культури, День екологічних знань, у католиків Страсна п'ятниця, а православна церква вшановує пам'ять Тита Чудотворця. Цього дня, 1951 року в Лондоні відбувся перший у світі конкурс краси "Міс світу". 110 років тому, 1912 року в Атлантичному океані затонув пасажирський лайнер "Титанік", а в 2019 руйнівна пожежа в соборі Паризької Богоматері призвела до обвалення даху та шпиля пам'ятки.

Міжнародний день культури

Міжнародний день культури був заснований на честь ухвалення 15 квітня 1935 року міжнародного договору "Про охорону художніх і наукових установ та історичних пам'яток", який став відомим у міжнародно-правовій практиці як Пакт Реріха.

День екологічних знань

День екологічних знань веде свою історію з 1992 року, коли на Конференції ООН у Ріо-де-Жанейро, де обговорювалися проблеми довкілля, було наголошено на величезному значенні екологічної освіти населення всіх країн світу у реалізації стратегії виживання і для сталого розвитку людства. Основна мета сьогоднішнього свята – просування екологічних знань і формування екологічної культури населення, інформування громадськості про стан справ у сфері екологічної безпеки та стан довкілля.

День працівників карного розшуку України

15 квітня 1919 року Раднарком України видав Декрет "Про організацію судово-кримінального розшуку". Документом було утворено відділення судово-кримінального розшуку та визначено його повноваження.

Вчинені злочини повинні негайно розкриватися для запобігання повторення порушень закону та покарання винних. В Україні існує оперативна служба, яка попереджає, припиняє та розслідує незаконні дії. Вона розшукує підозрюваних, що ховаються, безвісти зниклих, встановлює їх особу. Для вшанування співробітників подібних формувань у країні встановлено професійне свято.

В Атлантичному океані затонув пасажирський лайнер "Титанік"

Дата 15 квітня 1912 року відзначена в історії найбільшою морською катастрофою 20 століття - в Атлантиці, на шляху з Саутгемптона (Велика Британія) до Нью-Йорка (США), натрапивши на айсберг, затонув найбільший пасажирський лайнер "Титанік". Про сумнозвісний пароплав написано десятки книг, сотні статей і нарисів, поставлено кілька фільмів.

Після зіткнення з судна, що тоне, на воду вдалося спустити 15 шлюпок і два плоти. За різними даними у цій катастрофі загинули від 1400 до 1517 людей. Тих, хто врятувався, було вдвічі менше – загалом сімсот людей. У цій трагедії загинула вся машинна команда.

У Лондоні відбувся перший конкурс краси "Міс Світу"

Перший конкурс краси – офіційний міжнародний конкурс краси на планеті – відбувся в Лондоні 15 квітня 1951 року. Завдяки цій події Лондон отримав славу столиці світової краси. Перший конкурс "Міс Всесвіт", до речі, проходив також у Лондоні.

Засновником конкурсу "Міс Світу" став лондонський рекламний агент фірми "Мекка" Ерік Морлі, якого попросили вигадати щось оригінальне для реклами танцзалу під час Британського фестивалю. Він і запропонував організувати всесвітній конкурс краси, який проходив би під егідою фестивалю.

На звання "Міс Світу" у першому конкурсі претендувало 30 дівчат. Вони з'явилися на сцені в купальниках "бікіні", на той час ще не відомих в Англії, чим викликали фурор. Переможцем конкурсу стала шведка Кікі Хааконсон, яка отримала премію у розмірі 1000 фунтів та можливість з'явитися на сторінках таблоїдів.

Ще в цей день:

1657 — Козацька рада в Чигирині затвердила спадковість при передачі гетьманського звання від Богдана Хмельницького до його сина Юрія;

1893 — Соломія Крушельницька дебютувала на оперній сцені у постановці Гаетано Доніцетті "Фаворитка";

1950 — МВС СРСР наказало залишити виселених із Західної України оунівців навічно в спецпоселеннях;

1994 — Україна увійшла до економічного союзу країн СНД на правах асоційованого члена;

2007 — Прем'єра в Україні серії The Series Has Landed мультсеріалу Футурама.

Церковне свято

У православному церковному календарі сьогодні є день пам'яті святого Тита Чудотворця, ієромонаха.

Святий Тит жив у VIII-IX століттях. Істинним змістом свого існування вибрав Господнє служіння. Вирішив присвятити цьому все життя. У юнацькому віці Тит пішов жити в кіновію (монастирський обитель-гуртожиток). Спочатку послушником, потім прийняв чернечий постриг.

Усе життя святого пройшло у Студійському монастирі. Ченці полюбили його за лагідність, величезне милосердя, любов і подвиг, а Бог нагородив даром чудотворення. Побратими просили Тита прийняти сан священика. Він погодився і мудро керував своєю обителлю. На той час неодноразово спалахували гоніння на святі образи та їхніх шанувальників. Тит проявляв себе непохитним сповідником. Дожив до похилого віку і спочив з миром. Залишив послідовникам праці молитовного та постницького життя.

Іменини: Георгій, Григорій, Юхим.

За інформацією interfax.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:---------------  

 

ХМІЛЬНИЧЧИНА ПРОВЕЛА В ОСТАННЮ ПУТЬ ДВОХ ГЕРОЇВ, ЯКІ ЗАГИНУЛИ ЗАХИЩАЮЧИ УКРАЇНУ

 

 Підписатись на телеграм канал Gazetahm.org 

Сподобалась новина - поділись нею з іншими.

 

Content %d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%81%d0%b01