16 листопада. Що відзначають у цей день та прикмети

16 листопада. Що відзначають у цей день та прикмети

Яке сьогодні свято, яким цей день був в історії, хто сьогодні святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.

16 листопада в Україні відзначають День працівників радіо, телебачення та зв'язку, у світі - день толерантності, боротьби з анорексією та день ґудзиків, а у православних – День Анни Холодної. Є й інші свята сьогодні, є прикмети цього дня, які розкажуть вам багато про що, а є речі, які робити не можна.

День працівників радіо, телебачення та зв'язку України

День працівників радіо, телебачення та зв'язку встановлений Указом Президента України №667/94 від 11 листопада 1994 року на підтримку ініціативи працівників радіо, телебачення та телекомунікаційної галузі України.

Він відзначається щороку 16 листопада. Девізом працівників зв'язку та сфери інформатизації стали слова: "Ми працюємо, щоб Україна стала розвиненою інформаційною державою".

Сфера зв'язку та інформатизації України налічує понад сім тисяч операторів зв'язку та провайдерів, включених до Державного реєстру, а також 148 освітніх центрів, які навчають спеціалістів у галузі інформаційних технологій та зв'язку.

Сьогодні в країні налічується понад 300 радіостанцій, 32 телеканали, які ведуть мовлення в стандарті DVB-T2, і понад 100 телеканалів, що транслюються з супутника.

Працівники галузі вважають символічним святкування свого професійного свята восени. У цей час підбиваються підсумки і будуються плани наступного року.

Міжнародний день толерантності

16 листопада 1995 року в ЮНЕСКО ухвалили Декларацію принципів толерантності. 1996 року Генасамблея ООН запропонувала щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний день, присвячений терпимості.

Декларація принципів терпимості проголошує, що всі люди рівні у своїй гідності і правах. Толерантність – означає повагу, прийняття та правильне розуміння багатого різноманіття культур світу, форм самовираження та способів проявів людської індивідуальності. Терпимість також вимагає надання кожній людині рівних можливостей для економічного та соціального розвитку без дискримінації.

Всесвітній день ґудзиків

Всесвітній День ґудзиків відзначається щорічно 16-го листопада. Свято запровадила американська організація National Button Society, заснована в 1938-му році.

Великі колекції ґудзиків найрізноманітніших зразків є у музеях Швеції, США, Польщі та Чехії. Одна з найбільших приватних колекцій, вважають, належить американцю Стівенсу, який проживає в містечку Бішопвіль (штат Південна Кароліна). Свою колекцію він почав збирати ще 1983-го року. За іншими даними, найбільшу колекцію ґудзиків у світі (100 000 екземплярів) зібрали у Нью-Джерсі.

У Швеції, наприклад, основу колекції застібок у Стокгольмському музеї склав переданий одним із місцевих церковних пасторів у дар набір із понад 40 тисяч одиниць ґудзиків.

Всесвітній день вазектомії

Всесвітній день вазектомії покликаний привернути увагу світової громадськості до орієнтованого на чоловіків рішення для запобігання небажаній вагітності. Мета полягає в тому, щоб лікарі всього світу могли провести вазектомію, підключившись до заходу через платформи Skype та соціальних мереж. Цього року WVD відбудеться в Бразилії.

Уперше Всесвітній день вазектомії відзначали цього дня вісім років тому. Доктор Дуглас Стейн провів вазектомію перед живою аудиторією у Королівському інституті Австралії, операція транслювалася онлайн. З того часу у День вазектомії лікарі в усьому світі проводять операції з трансляцією в інтернеті та відповідають на запитання глядачів.

Міжнародний день боротьби з анорексією

Анорексія - серйозне захворювання, яке все частіше діагностується у підлітків і неповнолітніх дівчат. Незважаючи на те, що молодий організм росте і потребує їжі, молодь виснажує себе голодуваннями. Головними симптомами синдрому є порушення функції метаболізму, інфекції та хвороби травної системи.

Запропонували цю дату в 2005 році, адже проблема досить довго залишалася гострою для суспільства: через нав'язані модою неприродні стандарти краси, молоді дівчата намагаються схуднути. Мета цього дня: поширення інформації про хворобу та її наслідки.

Православна церква святкує сьогодні День Анни Холодної. Названий так на честь Анни Всеволодівни, дочки київського князя Всеволода Ярославича та грецької царівни, дочки Костянтина Мономаха. Анна була заручена з візантійським царевичем, проте залишилася в дівах і присвятила себе служінню богові. В 1086 Всеволод Ярославич побудував для дочки жіночий Андріївський монастир. Його першою ігуменею і стала Анна.

Настоятелька доклала багато сил до благоустрою обителі, відкрила у монастирі першу в Європі школу для дівчаток, де вихованок навчали грамоти, співу, а також ремеслам.

Ганна Всеволодівна брала участь і у справах держави. Наприклад, після смерті митрополита Івана вона вирушила до Візантії, звідки повернулася з новим митрополитом.

Іменини: Олександр, Ганна, Богдан, Василь, Вікентій, Володимир, Євдокія, Іван, Ілля, Йосип, Кузьма, Микола, Павло, Петро, Семен, Сергій, Федір, Федот.

За інформацією interfax.com.ua

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:---------------  

ВІННИЧЧИНА ПЕРЕХОДИТЬ У "ЧЕРВОНУ ЗОНУ"

 

Підписатись на телеграм канал Gazetahm.org 

Сподобалась новина - поділись нею з іншими.

Content %d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%81%d0%b01

Схожі новини