16 січня. Що відзначають в цей день?

16 січня. Що відзначають в цей день?

Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.

ДЕНЬ 692 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 692 RUSSIAN AGRESSION

16 січня в Україні – День пам'яті захисників Донецького аеропорту та всіх загиблих воїнів (День пам'яті кіборгів).

Всесвітній день The Beatles, Міжнародний день гарячої та гострої їжі, Всесвітній день снігу, День льодовара.

У США – День Мартіна Лютера Кінга, День свободи віросповідання, День книговидавців, День нічого, День гарного підлітка, День пам'яті "Сухого закону". У Таїланді та М'янмі – День учителя.

Православна церква - поклоніння чесним веригам апостола Петра.

День пам'яті захисників Донецького аеропорту та всіх загиблих воїнів

Сьогодні, 16 січня, в Україні відзначають День пам'яті "кіборгів", які захищали Донецький аеропорт з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року. Українські військовослужбовці, добровольці, медики та волонтери обороняли Донецький аеропорт 242 дні.

"Кіборгами" захисників Донецького аеропорту назвали проросійські терористи, які вважали, що витримати таку оборону здатні лише роботи.

За весь час оборони Донецького аеропорту загинуло понад 100 українських військових, близько 440 отримали поранення. Багато хто з них відзначений державними нагородами, на жаль, деякі посмертно.

Диктаторські закони 16 січня

Пакет із дванадцяти законів та внесених поправок до чинних законопроєктів ухвалили у Верховній Раді України 16 січня 2014 року, журналісти їх називають "Закони 16 січня", "Диктаторські закони" або "Закони про диктатуру".

Співавторами цих законодавчих актів були прихильники парламентської фракції Партії регіонів Верховної Ради Сьомого скликання. "Диктаторські закони" містили в собі норми заборонного характеру і були спрямовані проти учасників та прихильників Революції гідності.

Деякі законопроєкти передбачали посилення відповідальності аж до кримінального покарання: за блокування державних будівель, за незаконне збирання та розповсюдження інформації про співробітника правоохоронних та судових органів, за "екстремістську діяльність", за наклеп.

День льодовара

День льодовара відзначають співробітники великих спортивних споруд. Льодовар - це людина, яка заливає лід на ковзанках і льодових аренах. Дата події присвячена дню народження американського інженера Френка Замбоні - 16 січня 1901, який винайшов ресурфейсер - льодовий комбайн для відновлення льоду на ковзанках.

Ще цього дня:

1918 – Мала Рада ухвалила закон про Армію Української Народної Республіки;

1919 – У Києві за дорученням голови Директорії Симона Петлюри, для популяризації української музичної культури за кордоном, музичним відділом Міністерства освіти УНР створено Українську республіканську капелу;

1919 – Українська Директорія оголосила війну більшовицькій Росії;

1920 - У Парижі відбулося перше засідання Ради Ліги Націй без участі США;

1954 - Місто Проскурів перейменовано на Хмельницький, Кам'янець-Подільська область - на Хмельницьку;

1963 – Микита Хрущов заявив світові про створення в СРСР водневої бомби;

1969 – Чеський студент Ян Палах здійснив акт самоспалення у Празі на Вацлавській площі на знак протесту проти радянського вторгнення в Чехословаччину в 1968 році;

1991 – Коаліція 28 країн на чолі зі США вступила у війну в Перській затоці проти Іраку, у відповідь на вторгнення Саддама Хусейна до Кувейту;

1992 – Буркіна-Фасо визнала незалежність України;

2003 – Верховна Рада ухвалила Цивільний кодекс України;

2006 - Елен Джонсон-Серліф прийняла присягу як президент Ліберії, ставши першою жінкою-главою держави в Африці;

Церковне свято

Поклоніння чесним веригам апостола Петра

Близько 42 року апостол Петро за велінням Ірода Агріппи був ув'язнений за проповідь про Христа Спасителя. У в'язниці він був зв'язаний двома залізними ланцюгами. Уночі, напередодні суду над ним, Янгол Господній зняв з апостола ці ланцюги і вивів його з темниці. Християни, почувши про диво, узяли вериги і зберігали їх як коштовність. Одержимі різними хворобами, приходячи до них із вірою, отримували зцілення. Вериги святого апостола Петра зберігалися в Єрусалимі до патріарха Ювеналія, який подарував їх Євдокії, дружині імператора Феодосія Молодшого, а вона в 437 і 439 роках перенесла їх з Єрусалима до Царгорода. Одну веригу Євдокія надіслала до Риму своїй дочці Євдоксії, яка звела храм в ім'я апостола Петра і поклала в ньому веригу. У Римі були також й інші вериги, в яких перебував апостол перед своєю смертю за імператора Нерона.

16 січня вериги апостола Петра виносять на поклоніння народу.

Іменини: Іван, Максим, Петро, Симон, Ян, Леоніла, Неоніла.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:---------------  

ХМІЛЬНИЧАНИ ПРОВЕЛИ В ОСТАННЮ ПУТЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ ЛЕОНІДА ШИШКОВСЬКОГО

Сподобалась новина - поділись нею з іншими.

%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b0 %d1%81%d0%b0%d0%b8%cc%86%d1%82 %d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b0

Схожі новини