Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.
ДЕНЬ 1029 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1029 RUSSIAN AGRESSION
18 грудня відзначають Міжнародний день мігранта, День арабської мови в ООН.
В Україні - День військової контррозвідки.
Православна церква вшановує пам'ять святого мученика Севастіана і дружини його, святителя Модеста.
Міжнародний день мігранта
18 грудня 1990 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила Міжнародну конвенцію про захист прав усіх трудящих-мігрантів і членів їхніх родин.
Через десять років, 4 грудня 2000 року, Генасамблея ООН заснувала Міжнародний день мігранта і постановила відзначати його щорічно 18 грудня (резолюція 55/93). Таке рішення було ухвалено у зв'язку з тим, що останніми роками кількість мігрантів у світі значно зросла.
У резолюції також запропоновано всім державам-членам ООН, урядовим і неурядовим організаціям відзначати Міжнародний день мігранта на основі діяльності з розповсюдження інформації про права людини та основні свободи мігрантів, обміну досвідом та розроблення заходів для забезпечення їхнього захисту.
День арабської мови в ООН
День арабської мови відзначається в ООН з 2010 року. Тоді напередодні Міжнародного дня рідної мови департамент ООН зі зв'язків з громадськістю запропонував заснувати власне свято для кожної з шести офіційних мов організації: англійської, арабської, іспанської, китайської, російської та французької. Передбачається, що ця ініціатива сприятиме зміцненню міжкультурного діалогу та розвитку багатомовного світу.
Для Дня арабської мови в міжнародному календарі було обрано дату 18 грудня. Цього дня 1973 року Генеральна асамблея ООН зарахувала арабську мову до числа офіційних і робочих мов Організації Об'єднаних Націй.
Нині кількість людей, які розмовляють арабською мовою та її варіантами, становить понад 420 мільйонів осіб. У релігійних цілях класичну арабську - мову Корану - використовують прихильники ісламу в усьому світі (кількість мусульман перевищує 1,5 мільярда осіб).
День військової контррозвідки України
День військової контррозвідки Служби безпеки України (СБУ) - знаменна дата в Україні, яка відзначається щорічно 18 грудня. Цього дня вшановують відданість і відвагу співробітників військової контррозвідки СБУ, які відіграють важливу роль у гарантуванні національної безпеки і оборони.
Цього дня народилися:
100 років від дня народження Євсея Вольфовича (Володимировича) Круковця (1924), українського письменника (США).
Ще цього дня:
1917 - У Києві відкрито Українську державну академію мистецтв, першим її ректором став графік Георгій Нарбут;
1920 - Раднарком УРСР ухвалив постанову "Про облік музичних інструментів" - один із нормативних актів, за якими переслідували кобзарів;
1940 - У Третьому Рейху затвердили директиву № 21 ("план Барбаросса" - кодова назва плану нападу Німеччини на СРСР);
1941 - Американський Конгрес запровадив цензуру всієї інформації, що входить або виходить за межі країни. Відповідальність за виконання рішення поклали на директора агентства Associated Press Байрона Прайса;
1958 - Американці провели перший сеанс передавання голосу через супутник;
1972 - Президент США Річард Ніксон віддав наказ про бомбардування Північного В'єтнаму. Операція тривала 11 днів;
1991 - Незалежність України визнала Вірменія;
1998 - Уперше за 130 років Палата представників Конгресу США почала слухання щодо імпічменту президента. Білла Клінтона звинуватили у брехні під присягою про стосунки з Монікою Левінські під час сексуального скандалу;
2007 - Юлія Тимошенко вдруге стала прем'єр-міністром України. На пленарному засіданні Верховної Ради України за неї віддали голоси 226 народних депутатів України від парламентської коаліції БЮТ і НУ-НС;
2008 - Спекуляції на валютному ринку України досягли верху: слідом за міжбанком курс гривні в обмінних пунктах опустився до позначки близько 9,50-10,20 за долар;
2016 - Кабінет міністрів України ухвалив рішення про націоналізацію ПАТ "Приватбанк".
Церковне свято
Цього дня відзначається пам'ять святителя Модеста, який служив архієпископом в Єрусалимі в 7 столітті. За переказами, Модест народився в Малій Азії в християнській родині. Уже в юні роки він відчув потяг до чернечого життя і прийняв постриг. Згодом Модест став настоятелем монастиря святого Феодосія Великого в Палестині. Коли на Сирію і Палестину напали перські війська, які зруйнували християнські храми і полонили єрусалимського патріарха Захарія, Модесту доручили керувати Єрусалимською церквою.
Модест за допомогою олександрійського патріарха Івана Милостивого відновив зруйновані християнські святині, поховав останки вбитих ченців. Коли через 14 років патріарх Захарія повернувся, Модест передав йому назад свої тимчасові повноваження. Однак після смерті патріарха він знову зайняв його пост.
Іменини: Віктор, Володимир, Іван, Ілля, Марк, Михайло, Микола, Семен, Сергій, Віра, Зоя.
За інформацією interfax.