Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.
ДЕНЬ 525 РОСІЙСЬКА Агресія - DAY 525 RUSSIAN AGRESSION
2 серпня відзначають Міжнародний день Голокосту ромів.
Православна церква вшановує пам'ять пророка Іллі.
Сьогодні 70-річний ювілей святкує Дитяча залізниця, відкрита у Києві в 1953 році.
День пам'яті загиблих воїнів-десантників
2 серпня у Збройних силах України відзначається День пам'яті загиблих військовослужбовців десантно-штурмових військ Збройних сил України, також відомий як День пам'яті загиблих воїнів-десантників.
Спочатку професійне свято українських десантників називалося Днем аеромобільних військ, а у 2012 році, після перетворення аеромобільних військ у високомобільні десантні, свято перейменували на День високомобільних десантних військ ЗС України.
21 листопада 2017 року високомобільні десантні війська ЗС України були перетворені на десантно-штурмові війська (ДШВ ЗС України). Основним завданням десантно-штурмових військ стало виконання бойових завдань у тактичному та оперативному тилу противника, які неможливо виконати іншими силами та засобами. Вони цілеспрямовано готуються для активних бойових дій у тилу противника, а також участі в оборонних, контрнаступальнних, спеціальних, антитерористичних та миротворчих операціях.
Тоді ж Міністерство оборони України ухвалило, що День десантно-штурмових військ відзначатиметься у річницю їх формування. Таку дату, до речі, обрали тому, що цього дня православна церква вшановує архангела Михаїла — святого покровителя десантників.
Проте 2 серпня до цього часу вже було міцно вписано в історію десантно-штурмових військ України, тому командування збройних сил країни ухвалило рішення у цей день вшановувати пам'ять усіх українських десантників, які віддали своє життя, захищаючи батьківщину.
У цей день:
1909 - На озброєння армії США прийнято перший військовий літак, збудований братами Райт;
1918 – Гетьман України Павло Скоропадський затвердив закон про створення фонду Національної бібліотеки Української держави;
1939 - Альберт Ейнштейн направив президенту США Франкліну Рузвельту листа, в якому поінформував про роботу нацистських фізиків зі створення атомної зброї та закликав почати в США дослідну програму;
1940 – бригадний генерал Шарль де Голль, який після капітуляції Французької республіки покинув країну, з Лондона закликав усіх патріотів продовжувати збройну боротьбу з нацистською Німеччиною;
1945 - Завершилася Потсдамська конференція;
1949 – Академік В. Філатов у клініці Українського експериментального інституту очних хвороб в Одесі здійснив тисячну операцію з пересадки рогівки;
1970 – У Белфасті британська армія вперше застосувала гумові кулі проти північних ірландців;
1989 - Трагедія на Київському головпоштамті, внаслідок якої загинули 11 осіб;
1991 - Сполучені Штати Америки визнали незалежність Латвії, Литви та Естонії;
2006 – У Йоганнесбургу (ПАР) вперше за останні 25 років випав сніг;
2014 – Суд Тбілісі заочно заарештував експрезидента Міхеіла Саакашвілі у справі перевищення службових повноважень;
2020 - Із МКС повернулася капсула Crew Dragon із двома американськими астронавтами на борту, які брали участь у місії SpaceX DM-2 (перший політ людей на приватному космічному кораблі)
2022 - Ненсі Пелосі відвідала Тайвань.
Церковне свято
Цього дня вшановують пророка Іллю, який жив в Ізраїльському царстві за 900 років до Різдва Христового. За переказами, він був ревним поборником іудаїзму, викривав ідолопоклонство та всяке нечестя.
За часів Іллі в Ізраїлі царював слабохарактерний правитель Ахав, чия дружина Єзавіль вирішила встановити культ язичницького божества Ваала. Пророк Ілля заступився за зневажені святині юдеїв. Наділений особливим даром, він творив безліч чудес, щоб навчити царя та його дружину. Одним із покарань, які Ілля послав на країну безбожних правителів, став трирічний голод. Крім того, він власноруч стратив язичницьких жерців, які влаштували жертвопринесення на горі Кармель.
Діяння пророка розлютили Єзавіль, і вона заприсяглася винищити його. Однак Ілля втік у пустелю. Пізніше, повернувшись до Ізраїлевого царства, він все ж упокорив правителя Ахава. Вважається, що Ілля був узятий на Небо живим: «раптом з'явилися колісниця вогняна та коні вогняні», які й забрали пророка. Завдяки цьому образу святий отримав у народі прізвисько Ілля Громовержець: говорили, що саме він, проносячись по небу у вогняній колісниці та намагаючись вразити нечистого змія, пускає громи та блискавки.
Іменини: Олександр, Олексій, Опанас, Георгій, Юхим, Іван, Ілля, Костянтин, Кузьма, Леонтій, Микола, Петро, Сава, Сергій, Тихін, Федір.
За інформацією interfax.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:---------------
У ХМІЛЬНИКУ ПЕНСІОНЕРАМ ВРУЧИЛИ ПОДЯКИ ВІД АВІАТОРІВ З ЛЕГЕНДАРНОЇ ЧОРНОБАЇВКИ
Сподобалась новина - поділись нею з іншими.