Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.
ДЕНЬ 120 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 120 RUSSIAN AGRESSION
23 червня відзначають Міжнародний Олімпійський день і Міжнародний день вдів. В Україні та у світі – День державної служби. У Люксембургу – День народження Великого Герцога, День перемоги святкують в Естонії, у Франції – Фестиваль вина в Бордо. У Брюсселі пройде історичний саміт, на якому, як очікується, Україна набуде статусу кандидата в члени ЄС.
У православних вшановують пам'ять священномученика Тимофія.
Ще цього дня у різні роки відбулися події, які вплинули на перебіг світової історії.
Так, у 1868 році була запатентована друкарська машинка, в 1894 - Міжнародний атлетичний конгрес ухвалив пропозицію П'єра де Кубертена відродити традицію давньогрецьких олімпіад, а в 1964 був запатентований гімнастичний обруч - Hula-Hoop.
Міжнародний Олімпійський день
Щороку 23 червня у всьому світі відзначається Міжнародний Олімпійський день на згадку про відродження олімпійського руху в його сучасному вигляді.
Ідея свята вперше прозвучала на 41-й сесії Міжнародного олімпійського комітету у Стокгольмі у 1947 році, а ще за рік на 42-й сесії МОК у Санкт-Моріці цей проєкт було схвалено офіційно.
Історичною передумовою для вибору дати свята стало проведення Міжнародного атлетичного конгресу з проблем фізичного виховання, що відбувся у червні 1894 року в Парижі, та в якому брали участь представники 12 країн. 23 червня свою доповідь презентував ентузіаст відродження олімпійського руху барон П'єр де Кубертен. У ньому він познайомив присутніх із розробленими ним організаційними засадами Олімпійських ігор.
День державної служби ООН
У березні 2003 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію 57/277, яка проголосила 23 червня Днем державної служби Організації Об'єднаних Націй. З того часу він відзначається щороку.
До цієї дати оргкомітетом Дня присвячено проведення Форуму державної служби ООН, святкові та спеціальні заходи, а також церемонія вручення Премії ООН за внесок у розвиток державної служби.
З 2003 року нагороду було присуджено 250 ініціативам у 82 країнах світу. Серед лауреатів Премії — проєкти у сфері ранньої діагностики дітей з обмеженими можливостями та розвитку їх навичок, просування гендерної рівності, покращення послуг у сфері фармацевтики та охорони здоров'я, моніторингу та управління тимчасовими поселеннями внутрішньо переміщених осіб, освіти дівчат і дівчаток у сфері репродуктивного здоров'я.
Міжнародний день вдів
Щороку 23 червня, від 2011 року, світова спільнота відзначає Міжнародний день вдів. Ця дата дає можливість приділити увагу важкому становищу жінок і дітей, які залишилися без чоловіка. До цього закликає резолюція Генасамблеї ООН, що вийшла у грудні 2010 року та закріпила за 23 червня статус міжнародного дня.
За даними ООН, сьогодні загальна кількість вдів у світі становить понад 258 мільйонів людей, при цьому кожна десята жінка живе в умовах бідності. Дуже багато вдів проживає у країнах, де вирують збройні конфлікти; їхнє становище особливо тяжке: вони втрачають чоловіків у молодому віці, при цьому змушені виховувати дітей в умовах бойових дій і без будь-якої підтримки.
Ситуація посилюється тим, що у багатьох країнах статус жінки є похідним від статусу її чоловіка, і, овдовівши, вона може втратити все — аж до елементарних засобів для існування. Є держави, де вдови не мають доступу до спадщини, позбавлені права працювати і неспроможні вважатися повноцінними членами суспільства. Вдів нерідко виганяють із власного будинку, вони зазнають фізичного насильства, а іноді їх убивають навіть члени власної родини. І щоб відновити суспільний статус, удові доводиться виходити заміж за одного із родичів чоловіка, часто проти волі. Для багатьох втрата чоловіка стає лише першим ударом у низці випробувань.
Ще цього дня:
1917 - На ІІ Всеукраїнському військовому з'їзді у Києві було проголошено I Універсал Української Центральної Ради;
1940 – Французький генерал Шарль де Голль оголосив про створення у Лондоні Французького національного комітету;
1941 - Почалася найбільша в історії танкова битва - між німецькими та радянськими військами в районі Луцьк-Рівне-Дубно-Броди (завершилася 29 червня);
1961 - Набрав чинності підписаний в 1959 році Договір про мирне наукове використання Антарктики;
1987 – Сергій Бубка встановив світовий рекорд у стрибках із жердиною – 6 м 3 см;
1990 – Почалося повернення кримських татар на Батьківщину;
2001 – Розпочався триденний офіційний візит папи римського Іоанна Павла ІІ в Україну;
2016 - На референдумі щодо членства Великої Британії в ЄС більшість його учасників (52% за явки 72%) проголосували за вихід Сполученого Королівства з Євросоюзу ("Брекзіт"). Наступного дня прем'єр-міністр Девід Кемерон, головний опонент "Брекзіту" оголосив про свій намір піти у відставку.
Церковне свято
Цього дня православна церква вшановує священномученика Тимофія, який служив у 4 столітті єпископом у місті Пруссі (область Віфанія). За свою духовну чистоту та праведний спосіб життя він отримав від Бога дар чудотворення і багатьох язичників звернув до віри Христової.
Імператор Юліан Відступник, який жорстоко переслідував християн, дізнався про Тимофія Прусського і ув'язнив його, але й у в’язниці святитель продовжував проповідувати. Незважаючи на численні заборони Юліана, Тимофій розповсюджував християнську віру — вже серед в'язнів, які ділили з ним тюремну камеру, а також людей, які приходили до вікон в'язниці. Тоді імператор наказав обезголовити єпископа. Згодом мощі Тимофія Прусського були перенесені до Константинополя, а біля його гробниці почали відбуватися чудеса.
Іменини: Олександр, Олексій, Андрій, Ганна, Антоніна, Василь, Герасим, Іван, Ігнатій, Ілля, Інокентій, Кузьма, Макар, Микола, Павло, Семен, Тимофій.
За інформацією interfax
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:---------------
ЗСУ ПОЧИНАЮТЬ ЗМІНЮВАТИ ХІД БОЙОВИЙ ДІЙ У ЧОРНОМУ МОРІ
Підписатись на телеграм канал Gazetahm.org
Сподобалась новина - поділись нею з іншими.