25 травня. Що відзначають у цей день

25 травня. Що відзначають у цей день

Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.

ДЕНЬ 91 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 91 RUSSIAN AGRESSION

25 травня в Україні відзначають День філолога та День Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації. У світі – Міжнародний день зниклих безвісти дітей, День щитовидної залози, День визволення Африки та День рушника. У Йорданії святкують День незалежності, а в Мексиці – День бухгалтера.

Також сьогодні у різні роки відбулися події, які вплинули на перебіг світової історії.

Міжнародний день зниклих безвісти дітей

Для багатьох країн світу 25 травня - Міжнародний День зниклих дітей. День походить зі США, а символом Дня є зображення синьої незабудки.

Зникла дитина – це НП світового масштабу, а для батьків немає нічого гіршого за цей факт. І започаткування цього Дня стало спробою привернути увагу світової спільноти до проблеми зникнення неповнолітніх, захищеності дітей від викрадень, важких життєвих ситуацій та протиправної експлуатації.

Всесвітній день щитовидної залози

Дата з’явилася в календарі у 2009 році, коли Європейська тироїдна асоціація (вивчає питання, пов'язані зі щитовидною залозою та її захворюваннями) запропонувала відзначати день, присвячений цій темі, 25 травня на міжнародному рівні. Цю ініціативу підтримали й інші лікарські спільноти подібного спрямування, що працюють в Азії, Північній та Латинській Америці.

День Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації

Ще дуже молоде свято. Указ президента України Володимира Зеленського №181/2021 було підписано 29 квітня 2021 року.

Свято встановлено з огляду на значення Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України задля гарантування безпеки та захисту державного суверенітету.

День філолога

Професійне свято філологів. Святкується в Україні 25 травня, наступного дня після Дня Слов'янської писемності та культури. Це свято вчителів та викладачів у сфері мови та літератури, бібліотекарів, лінгвістів, літературознавців, перекладачів-філологів та всіх, хто має філологічну освіту.

Філологія - єдність гуманітарних наук: мовознавства, літературознавства, фольклористики, текстології, джерелознавства, риторики, палеографії, мовний та стилістичний аналіз літературних та інших пам'яток. Головним предметом її досліджень є текст, а метою його коментар та інтерпретація.

День рушника

Неофіційне свято, яке відзначається щороку 25 травня шанувальниками книг Дугласа Адамса. Цього дня поціновувачі "Путівника Галактикою" носять із собою рушник, який, як відомо, є найбільш необхідною річчю для мандрівника автостопом.

Ще цього дня:

1926 - Убитий Симон Петлюра;

1996 - У Єні чеський легкоатлет Ян Железний встановив чинний світовий рекорд у метанні списа - 98 м 48 см;

1996 – У Києві відновлено пам'ятник княгині Ользі, зруйнований у 1919 році;

2001 - У Сан-Франциско (США) з'явився новий вид палива для автомобілів - фруктовий бензин;

2014 - В Україні обрано Президентом Петра Порошенка;

2020 - У Міннеаполісі (США) при затриманні було вбито чорношкірого американця Джорджа Флойда, що спричинило масові протести серед населення з жертвами.

Церковне свято

Православна церква в цей день вшановує пам'ять святителя Епіфанія Кіпрського, єпископа.

Святий Епіфаній жив у IV столітті. У юності він познайомився з ченцем Лукіаном і став християнином. Лукіан став наставником Епіфанія і після хрещення прийняв його до свого монастиря. Епіфаній переписував грецькі книжки.

За деякий час монах пішов до пустелі Спанідріон. Три місяці він провів у полоні у розбійників, з якими вів просвітницькі бесіди. Один із лиходіїв розкаявся і після визволення Епіфанія став його учнем. Він записував життя святого, доки не помер від невиліковної хвороби. Його справу продовжив інший учень – Полувій.

Епіфаній жив у створеному ним монастирі в пустелі доти, доки Бог не відкрив єпископу Паппію, що новий архієрей міста Саламін (Кіпр) – Епіфаній. На цій посаді святий ревно захищав християнську віру та допомагав бідним. Він помер у 403 році. Сьомий Вселенський Собор назвав святителя отцем та вчителем Православної Церкви.

Іменини: Антон, Герман, Денис, Іван, Петро, Семен, Федір, Пилип, Ян.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:---------------  

 

МИКОЛА ЮРЧИШИН: "КОЖЕН ДЕНЬ ВІЙНИ ЦЕ НОВІ ВИКЛИКИ..."

 

 Підписатись на телеграм канал Gazetahm.org 

Сподобалась новина - поділись нею з іншими.

%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b0 %d1%81%d0%b0%d0%b8%cc%86%d1%82 %d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b0

Схожі новини