29 жовтня. Що відзначають у цей день та прикмети

29 жовтня. Що відзначають у цей день та прикмети

Яке сьогодні свято, яким цей день був в історії, хто сьогодні святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.

Сьогодні, 29 жовтня, в Україні відзначають День працівників служби позавідомчої охорони МВС та день військового фінансиста. У світі день боротьби з інсультом, день боротьби з псоріазом, день Республіки в Туреччині і день ухвалення Конституції Сербії. Православна церква 29 жовтня вшановує пам'ять мученика Лонгина Сотника.

День працівників позавідомчої охорони

Історія позавідомчої охорони починається з 29 жовтня 1952 року. Цього дня Рада Міністрів СРСР ухвалила Постанову "Про використання в промисловості, будівництві та інших галузях народного господарства працівників, що вивільняються з охорони, і заходів щодо поліпшення справи організації охорони господарських об'єктів міністерств та відомств".

Цим актом було схвалено утворення в органах внутрішніх справ республік, крайових та обласних центрів, а також у великих містах республіканського, крайового та обласного підпорядкування позавідомчої зовнішньої сторожової охорони, до обов'язків якої належить охорона господарських об'єктів, незалежно від їхньої відомчої належності.

День військового фінансиста

День військового фінансиста – професійне свято у Збройних силах України. Цього дня вітання приймають усі військові фінансисти та працівники фінансової служби ЗС України. День військового фінансиста було офіційно встановлено указом міністра оборони України Олександра Кузьмука у 1999 році.

Головне завдання фінансової служби ЗС України – гарантування своєчасних виплат фінансового забезпечення та грошових винагород військовослужбовцям, а також цільового та ефективного використання коштів, виділених на оборону держави. До пріоритетів діяльності фінансової служби належать повне і своєчасне гарантування особового складу Збройних сил належними соціальними виплатами, підвищення рівня стандартів та удосконалення соціального захисту військовослужбовців і членів їх сімей. Але фахівці мають не лише вести облік, а й володіти табельною зброєю, брати участь у бойових підготовках, навчаннях, походах на об'єкти.

Всесвітній день боротьби з псоріазом

29 жовтня відзначають Всесвітній день боротьби з псоріазом. Головне його завдання - підвищення поінформованості щодо поширеного дерматологічного захворювання і боротьба з його стигматизацією.

Псоріаз - хронічне захворювання, яке вражає переважно шкіру. Під час псоріазу на шкірі утворюються червоні, надмірно сухі, підняті над поверхнею шкіри плями, які завдають фізичного та психологічного дискомфорту. Іноді псоріаз супроводжується запаленням суглобів та сполучної тканини (псоріатичний артрит). Це не інфекційне захворювання і воно не передається від людини до людини; Достеменні причини його невідомі, і поки псоріаз неможливо вилікувати цілком, методи лікування спрямовані на те, щоб домогтися ремісії та покращити якість життя хворих.

Всесвітній день боротьби з псоріазом засновано у 2004 році з ініціативи Міжнародної федерації асоціації псоріазу IFPA. Головні його завдання — підвищити поінформованість громадськості стосовно псоріазу як проблеми, з якою щодня стикається понад 125 млн осіб у всьому світі.

Всесвітній день боротьби з інсультом

Всесвітній день боротьби з інсультом також відзначають 29 жовтня. Ця глобальна кампанія присвячена поширенню інформації про таке поширене захворювання, як інсульт, та заходи його профілактики.

Багато хто вважає інсульт – гостре порушення мозкового кровообігу – захворюванням людей похилого віку. І це вірно, але лише почасти. Останнім часом усе частіше фіксуються інсульти у досить молодих людей, підлітків і навіть дітей. Більшість жертв інсульту все ще складають літні люди, але захворювання стрімко "молодшає".

Існують певні фактори ризику, які підвищують ймовірність інсульту. До них можна віднести підвищений артеріальний тиск, миготливу аритмію, підвищений рівень шкідливого холестерину, паління. Однак іноді інсульт трапляється і в абсолютно здорових, начебто, людей. Саме тому дуже важливо знати головні симптоми інсульту і правила надання першої допомоги під час інсульту.

Пам'ять мученика Лонгина Сотника

Лонгин Сотник народився у селищі Ардалес у Каппадокії. Став римським воїном, служив в Юдеї під керівництвом Понтія Пілата і очолював один із численних загонів.

У момент страти Ісуса Христа стояв на варті біля підніжжя Хреста, і саме він пронизав його бік списом. В останні хвилини земного життя Спасителя Лонгин і кілька воїнів побачили ознаки, біди і нещастя, які чекають на народ після смерті Христа, увірували в нього і підтвердили це всенародно. Згідно з церковними переказами, Сотник був вражений катарактою, а кров Бога, яка бризнула і потрапила у вічі, зцілила його.

Лонгин разом з іншими воїнами повернувся до рідного міста і почав проповідувати. За наказом прокуратора Понтія Пілата їх схопили і стратили через відрубування голови. Голову Сотника принесли до Єрусалиму, щоб прокуратор міг переконатися у його смерті. Після цього її викинули за стіни міста.

Сліпа жінка, яка проходила повз, знайшла її, поховала згідно християнських звичаїв, і одразу ж прозріла. Диво, яке сталося, вдихнуло в народ віру про те, що звернені молитви до святого Лонгина Сотника здатні допомогти зціленню від очних хвороб.

Другий святий Лонгин, воротар Печерський мав дар прозорливості. Після смерті був похований у Далеких печерах.

Традиції:

Наші пращури вважали Лонгина Сотника не тільки цілителем очних хвороб, а й захисником будинку від нечистої сили. Вірили, що він стоїть біля воріт і оберігає людську оселю від різних небезпек.

Традиційно цього дня вмивалися холодною водою (з колодязя або ключа). Особливо намагалися вмити дітей, вважали, що це допоможе зору. Деякі, особливо віряни, для покращення гостроти зору змушували дітей дивитися на воду кілька годин поспіль.

Іменини: Євген, Олексій, Георгій, Іван, Кузьма, Леонтій, Терентій

За інформацією interfax.com.ua
 

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:---------------  

НА ВІННИЧЧИНІ СУТТЄВО ЗНИЗИВСЯ ПАСАЖИРОПОТІК НА МІЖОБЛАСНИХ РЕЙСАХ

 

 Підписатись на телеграм канал Gazetahm.org 

Сподобалась новина - поділись нею з іншими.

 

 

Content %d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%81%d0%b01

Схожі новини