5 вересня. Що відзначають в цей день?

5 вересня. Що відзначають в цей день?

Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.

ДЕНЬ 925 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 925 RUSSIAN AGRESSION

5 вересня відзначають Всесвітній день туристичних журналістів, Міжнародний день жінок корінних народів, Всесвітній день множинної мієломи, День капи для зубів, Міжнародний день благодійності.

У США - День психоаналітика, День запізнень, День піци з сиром, у Бразилії - День Амазонки.

Православна церква вшановує пам'ять святого пророка Захарії, батька Івана Предтечі.

Міжнародний день благодійності

Мета Дня - привернення уваги громадськості до діяльності благодійних організацій та окремих осіб у подоланні злиднів і гострих гуманітарних криз, і, звісно ж, заохочення їхньої праці та мобілізація людей, громадських організацій і зацікавлених сторін у світі до участі у волонтерській та добродійній діяльності.

На думку ООН, благодійність, яка допомагає викоріненню злиднів у всіх країнах світу, та висловлення солідарності зі знедоленими сприяють встановленню діалогу між людьми різних культур, релігій і цивілізацій.

Дата проведення Дня приурочена до річниці смерті матері Терези Калькутської (1910-1997). Відома місіонерка і католицька черниця протягом півстоліття служила бідним, хворим і сиротам, опікувалася благодійною діяльністю спочатку в Індії, а потім і в інших країнах. За свою благодійність мати Тереза здобула визнання у світі, а 1979 року стала лауреатом Нобелівської премії миру "За діяльність на допомогу стражденній людині".

Всесвітній день туристичних журналістів

Наголошує на життєво важливій ролі, яку відіграють туристичні журналісти в просуванні відповідального туризму, підвищенні обізнаності про культурне розмаїття та вирішенні глобальних проблем. Цей день відзначається з метою осмислення та визнання геополітичних, екологічних і соціальних викликів, які впливають на туристичну сферу і суспільство загалом.

Міжнародний день жінок корінних народів

Міжнародний день жінок корінних народів, що відзначається 5 вересня, є даниною поваги жінкам корінних народів світу, які продемонстрували безпрецедентну стійкість, силу і відданість у збереженні своїх культур, мов і традицій.

Всесвітній день множинної мієломи

Всесвітній день множинної мієломи відзначається щорічно 5 вересня, має на меті підвищити обізнаність про цю хворобу.

Множинна мієлома - це рак, який вражає плазматичні клітини кісткового мозку і становить приблизно 1% усіх онкологічних захворювань у світі. Незважаючи на його поширеність, багато пацієнтів і медичних працівників стикаються зі значними перешкодами в діагностиці та лікуванні захворювання.

День запізнень

5 вересня люди, які практично ніколи не приходять вчасно, можуть дозволити собі зробити це майже на законних підставах. Адже ще в середині минулого століття у США цю дату оголосили Національним Днем запізнень. Ідею підхопили в інших країнах.

Цього дня:

1918 - Рін-Тін-Тін, німецька вівчарка - перша кінозірка. У Першу світову війну у Французькій республіці американський солдат підібрав у розбомбленому розпліднику крихітне цуценя і відвіз із собою. Пес виріс надзвичайно розумним, знявся майже в трьох десятках фільмів кіностудії "Warner Brothers", вів на радіо власне шоу і заслужив почесну Зірку на голлівудській Алеї слави;

1939 - США проголосили нейтралітет у Другій світовій війні;

1957 - Вийшов у світ роман Джека Керуака "На дорозі" - одна з найкращих книг про покоління бітників;

2014 - У засідці під Веселою Горою і Кольоровими Пісками на Луганщині українські війська втратили 42 бійці загиблими і зниклими безвісти;

2019 - Заявлено про початок роботи Вищого антикорупційного суду, створення якого зі статусом спеціального, суперечить нормам Конституції України.

Пам'ятні дати:

1870 - Володимир Сікевич, український військовий і політичний діяч, генерал-хорунжий Армії УНР;

1882 - Михайло Гаврилко, український громадський і військовий діяч, художник, скульптор, чотар УСС, хорунжий Армії УНР, начальник штабу Сірої дивізії Армії УНР, повстанський отаман;

1947 - Валентин Гордійчук, український художник-ілюстратор;

1958 - Олександр Денисенко, український літератор, актор, режисер. Син кіноактриси Наталії Наум і кінорежисера Володимира Денисенка, брат актора і режисера Тараса Денисенка;

1964 - Сергій Лозниця, український режисер документальних і художніх фільмів;

1976 - Тетяна Гуцу, українська гімнастка, дворазова олімпійська чемпіонка;

1987 - Сергій Бабинець, український хокеїст, восьмиразовий чемпіон України.

Церковне свято

День пам'яті святого пророка Захарії, батька Івана Предтечі. Святий пророк Захарія був батьком Івана Предтечі та чоловіком праведної Єлизавети. Він походив із роду Аарона і був священиком у храмі Єрусалимському під час правління царя Ірода. Одного разу під час служіння в храмі Захарії з'явився ангел і повідомив, що його безплідна дружина Єлизавета народить сина. Захарія засумнівався в цьому, і за свою невіру був покараний німотою до народження сина. Коли народився Іван, Захарія написав на дощечці ім'я Іван, і одразу до нього повернувся дар мови.

Захарія був убитий за наказом царя Ірода, коли той намагався знайти і вбити новонародженого Месію. Його дружина Єлизавета померла через 40 днів після нього, а Іван виріс у пустелі до свого явлення ізраїльському народу.

Іменини: Гліб, Давид, Захар, Максим, Олексій, Панас, Раїса, Єлизавета, Іраїда.

За інформацією interfax.

Підписуйтесь на телеграм канал Gazetahm.org
%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b0 %d1%81%d0%b0%d0%b8%cc%86%d1%82 %d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b0

Схожі новини