Червоне полум'я та густий дим... Загорілась суха трава і стовбури дерев. Відеозаписи пожежі на заказнику виклав на своїй сторінці у Фейсбук хмільничанин Юрій Шевченко. Він випадково став свідком пожежі та викликав рятувальників.
Вогонь було ліквідовано за 7 хвилин, - повідомив Юрій Шевченко. Якби не оперативність працівників ДСНС, могло б сатись велике лихо. Адже загоряння сталось біля розливу, і крім рослинності, під час таких пожеж страждають річкові птахи й тварини, а їх на заказнику тисячі.
За інформацією ГУ ДСНС у Вінницькій області кількість пожеж сухої рослинності зростає, зокрема й пожеж в екосистемах.
Якщо на початку місяця в області було зафіксовано та ліквідовано 11-12 займань, то станом на 9 вересня їх було 26, а 10 вересня аж 33.
Рятувальники б'ють на сполох та закликають, бути вкрай обережними з вогнем.
"Шановні громадяни!
Служба порятунку закликає вас суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Перш за все, не слід випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, розводити відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.
Пам'ятайте, що спалювання сухостою може спричинити тяжкі наслідки, такі як руйнування родючого шару ґрунту, загибель тварин, а також неконтрольоване поширення вогню.
Під час відпочинку на природі, необхідно пам'ятати, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу не лише навколишньому середовищу, але й, в першу чергу, вашому життю та здоров'ю" - повідомляє сайт Головного управління ДСНС України у Вінницькій області.