Двоє студентів-автомеханіків з нічого робити на карантині відреставрували старенький «Запорожець» і зробили з нього кабріолет. Тепер український всюдихід зі зрізаним дахом, акустичною системою і заміненими сидіннями їздить по селу Івча Літинського району і вражає перехожих. Хлопці катають на своєму ноу-хау односельців і отримують від них на свою адресу схвальні відгуки за майстерність.
Про літинське диво техніки розповіли в сюжеті ТСН.
Цей «Запорожець» Максим Мамедов і Андрій Маковійчук купили за 8 тисяч гривень. Хлопці навчаються на автомеханіків, тож під час карантину вирішили його «відтюнінгувати».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДОЖИЛИСЬ, ДОКЕРУВАЛИСЬ! ДІТЕЙ НА ВУЛИЦЮ СТРАШНО ВИПУСКАТИ, ЩОБ НЕ ПОТОПИЛИСЬ
- Сиділи в гаражі, нам не було що робити. Вирішили відрізати дах автомобіля, стало цікаво. Робили автомобіль разом і вдень, і вночі, – каже Андрій Маковійчук.
У селі такого «дива» автопрому ще не бачили. Прокататися на «кабріолеті» тут знайшлося чимало охочих.
- Люди в селі в шоці. Просять їх прокатати на «кабріолеті». Тепер коли ми їдемо, нас ще й на відео знімають, – каже Максим Мамедов.
- Гарно, треба таке робити. То краще на автівці їздити, ніж на коневі, - діляться враженнями місцеві жителі.
Молоді подобається їздити з вітерцем та з музикою, а на те, що в кабріолеті відчиняються двері, вони не зважають.
Іноді двигун глухне, тому доводиться машину буксирувати. А ще, через зрізаний дах, запорожець погано тримається дороги. Юні автомеханіки планують її удосконалити.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «А НАМ МОРЕ ПО КОЛІНО, А НАМ ГОРИ ПО ПЛЕЧЕ» ЦЕНТР КУРОРТНОГО ХМІЛЬНИКА, КІЛЬКА ДЕСЯТКІВ МЕТРІВ ВІД МІСЬКОЇ РАДИ
- Буде дуга стояти, щоб жорсткість була краща. Знизу ресори можу заварити, або пороги встановити. Перекрасити також повністю хочемо і «зарезинити», щоб було більш-менш краще, – розповів Андрій Маковійчук.
Проте таке переобладнання незаконне. Спочатку б автовласники мали отримати дозвіл, а вже потім зрізати дах. Кабріолет потрібно реєструвати заново.
- Це переобладнаний транспортний засіб. Закон України про Дорожній рух зазначає в 10-денний термін вносити всі зміни щодо змінювання адреси, типу транспортного засобу, - сказали у Сервісному центрі.
Та цим студенти-механіки не переймаються, мовляв, за межі села не виїжджатимуть. Вже збирають гроші на нові деталі. Кажуть, що хочуть встановити ще одного сабвуфера, замінити дверні карти на нові, змінити салон.
А ще автоконструктори мріють отримати водійські посвідчення, бо жоден із них документа на право водіння немає.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПОНАД 80 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ ПЕРЕРАХУВАВ АФЕРИСТАМ ФЕРМЕР З ХМІЛЬНИЧЧИНИ, ЯКИЙ ХОТІВ КУПИТИ ТРАКТОР