Героя України хмільничанина Владислава Українця планують занести до Книги Пошани та пам’яті «Гордість Хмільника»( посмертно)

Героя України хмільничанина Владислава Українця планують занести до Книги Пошани та пам’яті «Гордість Хмільника»( посмертно)

Хмільничанина Владислава Українця, якому указом президента посмертно присвоєно звання «Герой України»  планують занести до Книги Пошани та пам’яті «Гордість Хмільника»( посмертно), - повідомляють Життєві обрії.

На офіційному вебсайті Хмільницької міської ради оприлюднено проєкт рішення міської ради «Про занесення прізвища Українця Владислава Петровича, офіцера Збройних Сил України, Героя України, до Книги Пошани та пам’яті «Гордість Хмільника».

Владислав Українець народився 5 грудня 1999 року у м. Хмільнику Вінницької області.

Навчався у середній школі №4 Хмільника (9 класів). Педагоги школи згадують його як щирого, приязного та відвертого хлопця, який з 2-го по 9-й класи грав у шкільній футбольній команді, що посідала призові місця в обласних змаганнях і навіть виходила на всеукраїнський рівень.

Після 9-го класу продовжив навчання у Кам'янець-Подільському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою Хмельницької області.

У 2016 році, коли Україна потерпала від збройної агресії російської федерації, юнак вступив до Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного м.Львова. У цей непростий час Владислав обрав шлях військового свідомо, адже завжди хотів бути частиною чогось важливого, прагнув захищати і допомагати.

Дисциплінованого та відповідального студента в академії призначили командиром відділення взводу. До нього завжди можна було звернутися по допомогу.

З 22 липня 2020 року служив командиром 2-го механізованого взводу механізованої роти військової частини А2960 (10 батальйон 59 окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка Сухопутних військ ЗСУ).

Нещодавній студент, який раніше не мав стосунку до військової служби, але отримав підготовку відповідного рівня у спецвиші, залучався до складу Операції об’єднаних сил на Сході України: з 24 жовтня 2020 року по 17 липня 2021 року безпосередньо виконував бойові завдання на східному рубежі оборони України в зоні ООС.

У серпні 2021 року Владислав одружився.

Маючи за плечима бойовий досвід оборони країни і відсічі російської збройної агресії в Донецькій та Луганській областях, Владислав ділився з дружиною своїми відчуттями про наближення справжньої війни і прогнозував, що вона буде дуже жорстокою.

Повномасштабне вторгнення росії лейтенант Збройних Сил України зустрів на південному напрямку. Він у перший день російського вторгнення вів запеклий бій за стратегічний Антонівський міст, який з’єднує Херсон з лівобережжям Дніпра. Саме цей міст через Дніпро став тією точкою спротиву, де нашим бійцям уперше на таврійському напрямку на деякий час вдалося зупинити колону російської техніки. Саме цей міст — найзручніший шлях у сторону Миколаївщини.

Під час прориву на цьому мосту наші бійці відбивали ворога, як могли. Втім, сили були не рівні. Українські підрозділи змушені були відступати.

Молодий офіцер загинув у перший день відкритого наступу російської армії 24 лютого 2022 року. Його бригада виходила з оточення під Херсоном. Командир механізованого взводу окремого мотопіхотного батальйону Владислав Українець на БМП прикривав відхід нашого війська від удару ворога, що атакував українські позиції. Усі вийшли, і він теж став відступати. Але не встиг. У машину, де був боєць, влучив ворожий снаряд.

Командир, який завжди спочатку думав про своїх підлеглих, а вже потім про себе, зберіг життя своїх побратимів в обмін на своє.

Ще раніше у розмовах з дружиною Владислав ділився: якщо треба буде вибирати, хто буде жити – він чи його солдати або сім’я, він без роздумів пожертвує собою. І його героїчний вчинок свідчить про те, що це були не просто слова, а переконання та позиція справжнього чоловіка і офіцера.

Майже тиждень інформація про загибель військового не була підтверджена. Увесь цей час дружина Катерина, яка чекала народження їхнього первістка, жила надією, що Влад вижив: через соцмережі просила допомогти поширити інформацію про нього, сподіваючись знайти коханого.

Невтішна звістка підтвердилася 2 березня 2022 року.

Указом Президента України В.Зеленського від 02 березня 2022 року №94/2022 за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Владиславу Українцю присвоєно звання «Герой України» з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

Його шлях був коротким, але насиченим, змістовним і цілеспрямованим. Він віддав своє життя за Україну!

Тому хмільничанин Владислав Українець, гідний офіцер наших Збройних Сил і Герой України, заслуговує на вшанування Хмільницькою міською територіальною громадою у Книзі пошани та пам'яті «Гордість Хмільника» (посмертно), - зазначають у міській раді.

 

%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b0 %d1%81%d0%b0%d0%b8%cc%86%d1%82 %d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b0

Схожі новини