Міжнародний фестиваль звичаєвої культури  «Живий Вогонь» цьогоріч святкує ювілей — 10-річчя!

Міжнародний фестиваль звичаєвої культури  «Живий Вогонь» цьогоріч святкує ювілей — 10-річчя!

 

Програма етнофестивалю "Живий вогонь - 2018" приголомшить своєю насиченістю та різноманітністю.

Ювілейний фестиваль відбудеться у місті Хмільник Вінницької області. «Живий вогонь» чекає на друзів 23 червня з 12.00 до 24.00.

Особливість фестивалю в його етнічності — відповідаючи назві, кульмінацією свята є обрядове купальське дійство, в ході якого з дерев'яної установки без застосування запалу висікають іскру - той самий «живий вогонь». Обряд проводять за древнім слов'янськими звичаями, спалюють опудало Марени та водять хороводи довкола ватр та котять «вогняні колеса».

На фестивалі працюватиме дві сцени. Вдень всі бажаючі зможуть насолодитись співом народних колективів, вокалістів та бардів. Ансамблі народних інструментів розважатимуть публіку запальними мелодіями. Зі сцени лунатимуть також патріотична поезія та гуморески.

Рок-концерт відбудеться після обрядового дійства і триватиме  з 21.00 до 24:00. Цьогоріч очікуються виступи гуртів «Толока», «Спека», «Пан Карпо», «Не лізь, бо'вбє». Хедлайнер фестивалю - «Ангажемент на вівторок». 

Родзинкою свята цьогоріч стане галявина «Вогню»! Організатори готують справжній сюрприз для гостей, але поки секрети композиції не розкривають та тримають інтригу. Побачити справжню містерію вогню можна буде пізно ввечері під час рок-концерту  

На фестиваль з'їдуться козацькі організації з усіх куточків України. Поспілкуватись про козацькі звичаї, побачити різноманітну зброю та взнати про її призначення можна буде на «Козацькій галявині». Гостей чекають показові виступи з мистецтв Спас та Бойового Гопаку. Традиційно команди козаків будуть змагатись в старовинній грі "Лава на лаву".

Цьогоріч відкривається нова галявина — Галявина Щастя. Там поміж барвистих стрічок і мистецьких локацій можна буде зробити незабутні фото.

На Повстанській галявині реконструктори відтворять побут вояків УПА: можна буде побачити справжні речі, листівки та зброю бійців тих часів. Тут  будуть знайомити з ідеологічною програмою українського націоналіста.

Вперше на фестивалі буде представлена предметно-документальна виставка «На лінії вогню». Вона присвячена теперішній війні на сході України.

Під час фестивалю відбудуться спортивні козацькі змагання між учасниками та гостями свята. Помірятись у вправності можна разом з командами, перетягуючи канат та стрибаючи у мішках. Змагання з піднімання гирі та штанги, армреслінгу і багато інших забав чекає гостей на «Спортивній галявині». 

Вперше до фестивалю приєднаються «туристичні локації», де можна буде ознайомитись з туристичними маршрутами та визначними місцями Вінниччини та України.

Весь день працюватимуть численні майстер-класи ковалів, гончарів, ткачів, художників, етно-музикантів, а також ярмарок народних виробів та виїзний пункт харчування. Купити можна буде різні вироби, страви та напої, окрім алкоголю, адже фестиваль має козацький дух і на ньому не місце для нетверезих.

Фестиваль «Живий Вогонь» проходить в рамках Обласної програми національно-патріотичного виховання за підтримки Вінницької ОДА, Вінницької Обласної ради, Хмільницької міської ради, Хмільницької районної ради, Хмільницької РДА.

Партнери: ГО «Молода подільська Січ», «Національний корпус. Вінниця», КП «Спорт для всіх», ТМ «Барчанка», компанія «Екосервіс», компанія «Zart» -виробник ажурних сферичних мангалів «Магія Вогню».

Свято відбувається за підтримки депутата вінницької обласної ради Крученюка Олександра та Хмільницької міської ради Юрія Шевченко.

Організатор міжнародного фестивалю звичаєвої культури "Живий Вогонь" - Вінницький козацький полк ім. Івана Богуна.

Медіа-партнери : «Медіа Центр «Власно», Вінницька філія «Суспільнного «Вінтера»,  ТК «Вінниччина», ТК «Медичний», радіо "Такт", радіо «Лада»,  газета «33 канал», i-vin.info та міськрайонна газета "Життєві обрії".

 

Програма Міжнародного фестивалю звичаєвої культури  «Живий Вогонь»

8.00- 10.00 заїзд майстрів, учасників заходу, відповідальних за локації.

10.00- 12.00 організація локацій.

12.00 — 18.00 робота локацій, майстерень, фотозон.
12.00 — 20.00 робота ярмарку.
12.00 — 24.00 робота кухні.
13.00 — відкриття народної сцени.
13.00 - 17.00 робота народної сцени
13.00 — 18.00 робота спортивної галявини

15.00 — 17.00 семінар для гостей фестивалю та представників місцевого самоврядування.

Велика сцена
18.00 відкриття сцени
18.00 – відкриття вечірньої сцени
18.10-18.30 виступ гурту «Зубр Ко»
18.30 — 18.40 виступ Богдана Тарасевича
18.40 — 19.10 Виступ гурту «Спека»
19.10 — 20.00 козацькі забави (показові виступи, лава на лаву)
20 .00 — 21.00 видобування Живого вогню, обрядове купальське дійство.
21.00 — 21.30 виступ гурту «Толока»
21.30  - 22.15 виступ гурту «Пан Карпо»
22.15 - 22. 55 виступ гурту «Не лізь Бо Вб
`є»
22. 55 — 23.45 гурт «Ангажмент на Вівторок»
23.45 — 00.00 вогняне шоу.

 

Content %d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%81%d0%b01

Схожі новини