Перед судом за пропаганду "руського міра" постане митрополит Вінницької єпархії УПЦ

Перед судом за пропаганду "руського міра" постане митрополит Вінницької єпархії УПЦ

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази вини очільника єпархії УПЦ у Вінницькій області, який публічно виправдовував російську збройну агресію проти України, - повідомляють Життєві обрії.

Обвинувальний акт направлено до суду. Митрополиту загрожує реальний термін покарання у виді до 8 років позбавлення волі. Як свідчать матеріали слідства, фігурант поширював серед вірян пропагандистські листівки, в яких закликав до захоплення влади та зміни меж державного кордону України. Також, на одному із сайтів РПЦ розміщував публікації на підтримку російських окупантів та їхніх воєнних злочинів.

Під час обшуків за місцем його проживання та у релігійних спорудах правоохоронці виявили: комп’ютерну техніку та мобільні телефони з доказами злочинних дій; прокремлівські агітки та літературу. Ініційована СБУ експертиза вилучених матеріалів підтвердила факти незаконної діяльності єпископа.

Дії фігуранта кваліфіковано за чотирма статтями Кримінального кодексу України: - ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), - ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), - ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками), - ч. 3 ст.436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників).

Розслідування проводили слідчі Служби безпеки Вінницької області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

За інформацією СБУ у Вінницькій області

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:---------------  

У ХМІЛЬНИЦЬКОМУ РАЙОНІ ЧОЛОВІК ВИКРАВ ДВА ВЕЛОСИПЕДИ. ЙОМУ ЗАГРОЖУЄ ВʼЯЗНИЦЯ

 

 Підписатись на телеграм канал Gazetahm.org 

Сподобалась новина - поділись нею з іншими.

%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b0 %d1%81%d0%b0%d0%b8%cc%86%d1%82 %d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b0

Схожі новини