В Україні з 1 липня 2021 року буде прийнято постанову, яка змінить ціни на електроенергію в бік значного їх збільшення. Причинами є те, що реальна вартість електрики куди як вище тієї, що встановила держава.
Про це написав заступник міністра енергетики України Юрій Бойко на своїй сторінці в Facebook.
За його словами, на сьогодні при ціні для населення в 1,68 гривні за кВт/год реальна вартість електрики коливається від 2,6 до 4 гривень за кВт/год залежно від регіону. Цей тариф не покриває реальних витрат на забезпечення населення електричному.
Бойко додав, як приклад, що ціна на електрику повинна становити в Київській та Дніпропетровській областях - 2,6-2,96 гривні за кВт/год, в Івано-Франківській та Луганській областях – 3,7-4 гривень за кВт/год.
Ціни доведеться збільшити також тому, що виросли забезпечують передачу струму середньозважені тарифи. Крім того, резюмував Бойко, якщо не підвищити ціну, то борг у державного підприємства «гарантований покупець» перед тим же «Енергоатомом» складе не менше 5,4 млрд грн, з яких 2,4 млрд - це саме та недоплата за електрику, яка виникне при тарифі в 1,68 гривні.
Раніше Бойко писав, що урядові обмеження утримують тарифи на електроенергію для населення на рівні 1,68 грн за кВт-год попри те, що ринкова ціна на продукт у два рази вища.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПЕРЕБОЇ З ПОСТАЧАННЯМ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ НА ХМІЛЬНИЧЧИНІ У ТРАВНІ ПРОДОВЖАТЬСЯ
Раніше новий міністр енергетики заявив, що Міністерство енергетики до 1 липня цього року представить нову модель спеціальних зобов'язань щодо забезпечення електроенергією населення. У ній, серед іншого, врахують питання формування тарифів.
Кабінет міністрів на засіданні 28 квітня продовжив дію тарифів на електроенергію 1,68 грн за кВт/год ще на два місяці. А прем'єр-міністр Денис Шмигаль пообіцяв, що ціни на електрику міняти не будуть.
Підписатись на телеграм канал Gazetahm.org