У Хмільницькій міській раді презентували короткометражку та мінівиставку, що демонструють усі жахіття тих звірств, від яких потерпали ні в чому не винні люди, - повідомляють Життєві обрії.
Головна мета цього заходу - збереження пам'яті про криваву трагедію, щоб ніколи не допустити повторення цього жахіття.
Велике горе єврейського народу залишило свій кривавий відбиток в історії Хмільника.
У нашому місті є локальне місце пам’яті - Меморіальний парк жертвам нацизму з 6 могилами-курганами, пам’ятником жертвам Голокосту, обеліском Невідомому Праведнику та символами війни, духовний знак єврейства. Тут у німій тиші спочивають глибокі духом Вічності спогади всіх страчених тогочасним режимом, всіх, хто рятував і рятувався від чорної тіні нацистських злодіянь. Тут – наша родинна пам'ять, яка єднає, вчить милосердю, толерантності, поваги, засуджує бодай найменші прояви зневаги до людини.
У 2005 р. Генеральна асамблея ООН оголосила 27 січня – дату звільнення табору знищення Аушвіц-Біркенау – щорічним Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту - винищення німецькими нацистами євреїв, а також поляків, циган, радянських військовополонених, гомосексуалів та інших людей.
Для проведення тортур та страти нацисти побудували концентраційні табори, найвідомішим з яких вважається Освенцім. Загалом під час Голокосту загинуло близько 6 мільйонів євреїв. У Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту вшановують усіх безневинно вбитих нацистами людей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:---------------
ХМІЛЬНИЧАНИ ЗІ СЛЬОЗАМИ НА ОЧАХ ВОСТАННЄ ПОПРОЩАЛИСЯ ІЗ МОЛОДИМ ВІЙСЬКОВИМ ВІТАЛІЄМ ГЕДЗУНОМ
Сподобалась новина - поділись нею з іншими.