Жителі с. Великий Митник відреставрували стару криницю загального користування, яку місцеві мешканці називають «попівською».
За історичними даними в 1776 році на кошти прихожан і поміщика графа Осалінського в селі була зведена нова дерев'яна церква – однокупольна споруда. Саме в цей період мешканці вважають, що була і збудована криниця.
З того часу минуло понад 300 років. За цей час криничка втратила свій приваблий вигляд, обросла мохом, деревами і почала руйнуватися, а люди з появою у себе на подвір’ї власних криниць перестали до неї ходити. Та небайдужі сусіди вирішили зібратись і дати друге життя благодатному джерелу, адже боляче проходити і дивитись на цю старовинну криницю, яку до нас побудували наші пращури.
- Спершу ми зробили все, що було в наших силах: вирубали сухе гілля та вирвали бур’ян. Та цього було замало, адже за роки сама криниця зазнала руйнації, - розповідає мешканка села Ніна Клєшко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:У ХМІЛЬНИКУ ПРОВЕДУТЬ ЧЕЛЕНДЖ ДО ДНЯ МАТЕРІ
Потім у пошуках коштів сусіди звернулися до старости Тетяни Шкатюк. Хоч у неї не було змоги фінансово допомогти, але вона не залишилася байдужою до прохання односельчан і організувала їм зустріч з головою Хмільницької міської ради Миколою Юрчишиним, який дав кошти на перекриття криниці.
- Після отримання коштів біля кринички залили обмостку, зробили нове накриття, жінки побілили і вона засяяла та ожила, немов Попелюшка із казки, - розповідає Ніна Клєшко.
- Я щиро вдячна Наталії Клєшко, Світлані Муравській, Інні Клєшко, які не тільки вклали свої кошти, але й не покладаючи рук працювали біля криниці. Анатолію Калачику та Марії Мельник за фінансову допомогу, а також Василю Сітарчуку за допомогу фізичною працею. Дякую усім, хто доклав свої зусилля для відновлення криниці. Спільно ми зробили добру справу. Приходьте та пийте воду на здоров'ячко, - сказала на завершення розмови Ніна Клєшко.
Тетяна Сенцова,
«Життєві обрії»
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:У ВІННИЦІ НА ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ПЛОЩІ ВЛАШТУЮТЬ КНИЖКОВИЙ ЯРМАРОК