У реєстр військовозобовʼязаних додаватимуть більше даних. Як це вплине на мобілізацію?

У реєстр військовозобовʼязаних додаватимуть більше даних. Як це вплине на мобілізацію?

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який запроваджує реєстр військовозобовʼязаних і спростить процедуру отримання статусу учасника бойових дій. Зміни запрацюють, коли проєкт закону підпише президент. Аналітики Центру спільних дій пояснили, як працюватимуть новації. 

Законопроєкт розширює перелік персональних і службових даних, які вноситимуть до реєстру військовозобовʼязаних. Раніше там були ПІБ, паспортні дані, номер телефону та місце реєстрації. Тепер до реєстру додатково вноситимуть таку конфіденційну інформацію:  

- досвід роботи за спеціальністю та проходження освітніх курсів;  

- наявність статусу ветерана;  

- володіння іноземними мовами;  

- дозвільні документи про право володіти й користуватися зброєю;  

- закордонний паспорт; 

- посвідчення водія; 

- наявність статусу ВПО;  

- інформація про право на відстрочку від призову під час мобілізації; 

- дані про проходження військової служби; 

- висновок військово-лікарської експертизи; 

- інформація про участь у бойових діях 

Законопроєкт дозволяє автоматично отримувати необхідні дані з інших реєстрів. Зокрема з реєстрів податкової та міграційної служб, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства юстиції та інших державних органів. Аналітикиня Центру спільних дій Оксана Заболотна зауважує, що не потрібно додаткової згоди на обробку персональних даних від людей. Вони її вже надавали, коли розкривали інформацію для інших реєстрів, а тому це не є порушенням прав. 

Аналітикиня вказує на те, що законопроєкт спростить взаємодію громадян із ТЦК завдяки впровадженню електронного кабінету військовозобовʼязаного, а також покращить взаємодію між реєстрами. При цьому розпорядники реєстру (Генеральний штаб Збройних сил України, Служба безпеки України, Служба зовнішньої розвідки України та розвідувальний орган Міністерства оборони України) зможуть оперативно отримати потрібні дані.  

“У реєстр військовозобовʼязаних зокрема додають посвідчення водія та дані про освіту. Їх зможуть потім врахувати для того, щоб під час військової служби працевлаштувати людину відповідно до її навичок”, – пояснює аналітикиня Оксана Заболотна.      

Також законопроєктом створюється вебпортал послуг з національної безпеки та оборони. Там можна буде отримати електронні публічні послуги та інформацію про них. Повний перелік послуг ще має затвердити уряд. Вручення повісток через цей портал законопроєкт не передбачає. 

В електронному кабінеті на цьому порталі військовослужбовці або члени їхніх родин зможуть подати заяву на отримання статусу учасника бойових дій (УБД) до комісії Міністерства оборони разом з необхідними документами. Так само заяви з документами можна буде подавати через “Дію” або Реєстр військовозобовʼязаних.  

Якщо потрібні документи відсутні, то комісія сама має витребувати їх від органів, які ними володіють. Уповноважені органи зобов’язані надати необхідні документи протягом 15 днів після отримання запиту від комісії. А вона не пізніше, ніж через 10 днів після отримання необхідних документів має ухвалити рішення про надання статусу УБД. 

В аналогічному порядку члени сімей загиблих захисників і захисниць зможуть отримати відповідний статус. 

Раніше у Центрі спільних дій проаналізували законопроєкт про новий порядок мобілізації.  

%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b0 %d1%81%d0%b0%d0%b8%cc%86%d1%82 %d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b0

Схожі новини