В Хмільнику на Вінниччині розпочалася призовна кампанія «Весна-2021».

В Хмільнику на Вінниччині розпочалася призовна кампанія «Весна-2021».

Сьогодні на базі Хмільницького об’єднаного районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки було проведено обласну медичну комісія призовників, які з початком весняного призову вирушать у лави Збройних сил для проходження військової служби.

За словами військового комісара підполковника Охріменка Андрія Петровича під час весняної призивної кампанії із Хмільниччини буде призвано тридцять п’ять юнаків.

Як зазначає військовий комісар призов  на строкову військову службу – це тривалий копіткий процес, який розпочинається коли юнакам виповнюється сімнадцять років. Їх перш за все приписують до призивної дільниці, видають приписні посвідчення, а у вісімнадцять років викликають на засідання районної призивної комісії, якій передує ретельний медичний огляд. Призовників оглядають  лікарі. В разі, якщо у призовників є скарги на стан здоров’я їх обстежують в міській лікарні, а за потреби обстежують лікарі обласного рівня.

Цього року обласна медична комісія проходить на базі Хмільницького ОРТЦК та СП. Раніше цей захід відбувався в Калинівці кущовим методом, але враховуючи адміністративну реформу, яка призвела до укрупнення районів з центром у місті Хмільнику, то тепер кущові медичні комісії проводяться на базі Хмільницького центру комплектування.  Це вже майже заключна стадія медичного огляду призовників. Тобто лікарі обласного рівня затверджують ті висновки, які винесли хмільницькі лікарі. Але якщо призовники будуть виявляти скарги на здоров’я, вони будуть направлятися на додаткові медичні обстеження.

Андрій Петрович зауважує , що у батьків часто виникають запитання: чи хворі діти проходять військову службу?  Відповідаючи на це запитання військовий комісар наголошує, що такого практично не може бути, адже перед призовом проходять  ретельне медичне обстеження.

Окрім того,  військовий комісар прокоментував сам процес призову на строкову військову службу.

 - Перше питання яке хвилює батьків та призовників чи залучаються строковики  до служби в зоні проведення Операції об’єднаних сил? Хочу заспокоїти усіх, - однозначно ні. Лише за умов укладення контракту. Були випадки коли призовники призивалися на строкову службу, а поверталися з ООС. Так от, хочу роз’яснити, що такі випадки можливі тільки тоді, коли призовник відслужив шість місяців строкової служби та уклав контракт з військовою частиною. Це питання на жорсткому контролі керівництва країни та командування Збройних сил України, – сказав Андрій Охріменко.

Друге питання, яке актуальне на сьогоднішній день, стосується ситуації з COVID-19. Починаючи з призивних дільниць і закінчуючи військовими частинами дотримуються усі протиепідемічні заходи. Так прибувши на медичну комісію призовнику, перш ніж допустити його  до проходження  медичного огляду, проводять температурний скринінг  та дезінфекцію рук.  До призивної дільниці на медогляд  допускають по п’ять призовників, щоб не створювати скупчення. Після проходження медогляду призовниками одного району проводиться дезінфекція, вологе прибирання та провітрювання приміщення, і тільки після цього розпочинається робота з призовниками з іншого району. Ті призовники, які визнані придатними до військової служби та отримали повістки вибувають на обласний збірний пункт, який знаходиться в Козятині з результатами тестів на COVID-19,  проведеними не пізніше,  ніж за дві доби до вибуття. Тобто на обласному збірному пункті немає жодного хворого, що підтверджено лабораторно. Після прибуття призовників зі збірного пункту до військової частини вони проходять двотижневу обсервацію. Лише після цього вони приступають до виконання своїх обов’зків та відправляються з військових частин у навчальні центри.  

Стосовно соціальних пільг, переваг та гарантій Андрій Охріменко пояснив.

-За усіма офіційно працевлаштованими призовниками зберігається робоче місце з виплатою середньомісячної заробітної плати на увесь термін проходження військової служби. Крім того, їм виплачується державна допомога.  Хочу зазначити, що на строкову військову службу призиваються  не всі громадяни призивного віку. Відповідно до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» призовники мають право на відстрочку, а також визначено громадян, які взагалі не підлягають призову.

На завершення розмови військовий комісар додає, що на сьогоднішній день військова служба це почесно та перспективно і дає призовникам, які скоро стануть військовими, змогу побудувати військову кар’єру і мати достойне майбутнє.  А на тих призовників, що порушують правила військового обліку, не з’являються без поважних причин до ОРТЦК  очікує адміністративна відповідальність за статтею 210 КУпАП у вигляді штрафу від 119 до 225 гривень, а за ухилення від призову на строкову військову службу – кримінальна відповідальність за ст.. 335 КК України, санкція якої передбачає покарання до 3-х років обмеження волі.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «ПИШАЮСЬ ТИМ, ЩО Є ЗАХИСНИКОМ ВІТЧИЗНИ»

Підписатись на телеграм канал Gazetahm.org

%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b0 %d1%81%d0%b0%d0%b8%cc%86%d1%82 %d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b0

Схожі новини