Сьогодні, у День вшанування пам'яті жертв голодоморів хмільничани прийшли до пам'ятного хреста, аби вшанувати пам'ять мільйонів невинно убієнних голодом українців.
Українська земля спроможна нагодувати півсвіту. Але саме тут мільйони хліборобів померли з голоду. Україна чинила опір колективізації. Лише у 1932 році було понад 900 повстань. Сталін та комуністична партія у 1932 році наказали вивезти з України увесь врожай. Так званою "Хлібозаготівлею", повною блокадою спустошених районів, репресіями керували голова раднаркому СРСР В'ячеслав Молотов, секретарі ЦК ВКП (б) Павло Постишев і Лазар Каганович та генеральний секретар ЦК КП (б) У Станіслав Косіор.
Упродовж багатьох десятиліть тема Голодомору була заборонена. Радянська влада робила усе можливе, аби приховати свої злочини.
Незважаючи на це 24 країни світу визнали Голодомор 1932-1933 років геноцидом. За інформацією з різних джерел жертвами "червоного терору" у 1932-1933 роках стали 7-10 мільйонів українців, четверта частина з них - діти до десяти років. Голодомор визнано наймастабнішою трагедією масового знищення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ХМІЛЬНИЧАНИ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ
Аби вшанувати пам'ять про тих, хто став невинною жертвою сталінського режиму до пам'ятного хреста жертвам голодомору прийшли хмільничани. Пам'ятний захід розпочався з поминальної літії, яку відслужив Благочинний Хмільницького Благочиння Православної Церкви України, отець Іван Пукас. Вшанувавши жертв Голодомору хвилиною мовчання, присутні запалили лампадки та поклали до хреста букети з колосся та квітів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ГОЛОДОМОР НА ХМІЛЬНИЧЧИНІ. СТРАШНІ ЦИФРИ І ФАКТИ