За спалювання залишків рослинності, сухої трави та сміття - адміністративна та кримінальна відповідальність

За спалювання залишків рослинності, сухої трави та сміття - адміністративна та кримінальна відповідальність

Хмільницька міська рада закликає не спалювати залишки рослинності, суху траву та сміття, не завдавати шкоди здоров’ю людей і навколишньому середовищу, - повідомляють Життєві обрії.

Впродовж вихідних у Вінницькій області рятувальники здійснили 37 виїздів на ліквідацію пожеж, з них 25 - це загоряння в екосистемах області. Вогнем знищено понад 36 гектарів сухої рослинності.

Відповідно до законодавства України, за спалювання залишків рослиннсті, сухої трави та сміття передбачена відповідальність як адміністративна, так і кримінальна.

Наголошується: 

Заборонено випалювати суху траву на відкритих територіях, спалювати сміття та траву на присадибних ділянках поблизу господарських та житлових будинків.

Необережне поводження з вогнем під час спалювання сухої рослинності загрожує знищенню вогнем житлових будинків та господарських споруд, призводить до травмування та навіть загибелі людей.

Пожежі завдають великої шкоди ґрунту, рослинному та тваринному світу.

Згідно з чинним законодавством порушники правил пожежної безпеки нестимуть адміністративну та кримінальну відповідальності.

Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне спалювання рослинних решток на громадян накладається штраф у сумі від 3 060 до 6 120 грн, а на посадових осіб від 15 300 до 21 420 грн.

За підпал трави природно-заповідного фонду штраф для громадян складає від 6 120 до 12 240 грн, а для посадовців – від 21 420 до 30 600 грн.

Згідно зі статтею 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 530 до 4 590 грн, на посадових осіб – від 4 590 до 15 300 грн.

За знищення або пошкодження лісу вогнем для громадян передбачено штраф у сумі від 4 590 до 15 300 грн, для посадових осіб – від 10 710 до 30 600 грн.

У разі ж завдання природі великого збитку передбачена і кримінальна відповідальність.

Так, згідно зі статтею 245 Кримінального кодексу України, знищення або пошкодження вогнем лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення караються штрафом від п’яти тисяч чотирьохсот до дев’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

3 березня 2022 року Уряд вніс зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану.

Так, у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додали і навмисні підпали, зокрема й сухої рослинності.

В обґрунтуванні йдеться, що під час воєнного стану ці дії становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань рятувальників, військових та правоохоронців і знижують обороноздатність країни.

Такі дії розцінюються як кримінальний злочин, який передбачає покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

У випадку пожежі телефонуйте до Служби порятунку «101».

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:---------------  

РАДІАЦІЙНИЙ ФОН У ХМІЛЬНИКУ ЗНАХОДИТЬСЯ У НОРМІ

 

 Підписатись на телеграм канал Gazetahm.org 

Сподобалась новина - поділись нею з іншими.

%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b0 %d1%81%d0%b0%d0%b8%cc%86%d1%82 %d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b0

Схожі новини