21 квітня. Що відзначають в цей день та прикмети

21 квітня. Що відзначають в цей день та прикмети

Яке церковне свято відзначається сьогодні

Православна церква 21 квітня вшановує пам'ять святого Іродіона - апостола від сімдесяти. У народі день назвали «Родіон Льодолам», тому що в цей час лід повністю йшов із річок. 

21 квітня день в історії

У 753 році до н. е. був заснований Рим.

У 1782 році король Буддха Йодфа Чулалоке заснував нову столицю Сіаму, відому як Бангкок.

У 1856 році каменярі і робочі будівництв у Мельбурні припинили роботу й пройшли маршем від Мельбурнського університету до будівлі парламенту, вимагаючи 8-годинного робочого дня. Їхня акція була успішною, а самі жителі міста визнані першими організованими робітниками в світі, які домоглися переходу на 8-годинний робочий день без втрати в заробітній платні.

У 1960 році новою столицею Бразилії стало місто Бразиліа, зведене за чотири роки за проектом архітектора Оскара Німейра. Цього дня всі три гілки влади республіки одночасно були перенесені сюди з Ріо-де-Жанейро.

У 1983 році в Британії на зміну однофунтовим банкнотам прийшли однофунтові монети.

Яке свято відзначають 21 квітня

Цього дня у світі відзначаються Міжнародний день секретаря, День професійних адміністративних працівників, День валіз, Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності, День «Iron Maiden», День «Гучних слів», Всесвітній день кроншнепа.
У Британії - День чаю, День народження королеви Єлизавети II, у США - День битви при Сан-Хасінто, День несподіваного тестування на наркотики, День банана, День трюфелів кешью в шоколаді, День «Тримайся подалі від трави», День «жовтого кажана», в Італії - День заснування Риму, в Канаді - День канадського кіно, в Кенії - День посадки дерев, у Німеччині - День дитячого садка, у В'єтнамі - День в'єтнамської книги, День поминання королів Хунгів, в Індонезії - День емансипації жінок, День картини, в Індії - фестиваль «Гарія Пуджа», День державної служби, День появи рами «Рама-Навамі», в Бразилії - День Тірадентеса, у Казахстані - День служби державної охорони, в Мексиці - день героїчного захисту Веракруса.


Що сьогодні не можна робити

День вважається важким. Тому краще відмовитися від будь-яких починань.

Прикмети на 21 квітня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

- сонячна погода – літо буде раннім;

- туман і дощ – рік буде неврожайним;

- теплий вечір і тиха ніч – літо буде сухим та спекотним.

21 квітня іменини

Родіон, Іларіон, Юлія, Лука, Іван, Яків, Руфіна, Ярема та Йосип.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВЕЛИКОДНІ ЛИСТІВКИ ВІД ЮНИХ ХМІЛЬНИЧАН ПЕРЕДАДУТЬ ЗАХИСНИКАМ УКРАЇНИ
 

 Підписатись на телеграм канал Gazetahm.org 

%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b0 %d1%81%d0%b0%d0%b8%cc%86%d1%82 %d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b0

Схожі новини