Найромантичніше природне явище очікується вже сьогодні. Хмільничани зможуть стати очевидцями одного з найяскравіших метеоритних дощів за останнє сторіччя.
Заворожуючий зорепад на небі можна спостерігати з 22-ї години вечора, а найяскравішим та більш видовищним це явище буде з другої до четвертої години ранку.
Персеїди - один з найяскравіших метеоритних дощів, відбувається щорічно, коли Земля проходить через хвіст комети Свіфта-Туттля. Сама ж комета наближається до Землі лише раз на 133 роки. Жителі нашої планети могли її побачити в 1992 році, наступного разу така можливість буде в 2126 році. Метеорний дощ можна спостеріагати в сузір'ї Персея. Це маленькі уламки великих міжпланетних тіл - комет, метеоритів і навіть астероїдів. Метеоритний дощ буде найбільший, за годину падатиме близько 120 метеоритів.
А завтра, 13 серпня, в Україні, з найближчої тижневої перспективи, очікується найсильніша спека. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила відомий український синоптик Наталка Діденко. Вона зазначила, що температура повітря у більшості областей становитиме від +30 до + 35 градусів.
У східних областях очікується від +26 до +32 градусів, на Волині, Рівненщині, Львівщині повітря буде свіжішим, від +24 до +28 градусів.
Грозові дощі пройдуть у вівторок в зоні атмосферного фронту на Заході, ввечері на Півночі України і також на Вінниччині.
Температурні контрасти – значні. Спека набере обертів, тому в окремих районах дощі можуть переходити у сильні зливи і навіть супроводжуватися шквалом.
На решті території України - Південь, Схід, більша частина Центру - буде сухо та сонячно.
За таких обставин синоптик попереджає громадян про пожежну небезпеку і радить бути обережними з вогнем.
На Маковія, у середу, спека в Україні ще триватиме. Проте вже у західних областях почнеться суттєве зниження температури повітря, 14-го серпня на Заході передбачається від +18 до +24 градусів.
Надалі похолодання поступово ширитиметься всією Україною.
Найдовше протримаються Схід, Південь, центральні і ближчі до Сходу області: там спека послабне аж наприкінці тижня, у суботу й неділю.
Підготувала Алла Корнієнко