Сьогодні, 21 березня, в Україні і світі відзначається Всесвітній день людей із синдромом Дауна. Вперше цей день був проведений у 2006 році, а у грудні 2011 року Генеральна Асамблея ООН офіційно оголосила 21 березня Всесвітнім днем людей із синдромом Дауна. Березень обраний тому, що синдром Дауна являє собою трисомію (березень – третій місяць року) за 21 хромосомою (тому і 21 березня).
За статистикою ВООЗ, у світі з синдромом Дауна народжується кожне 700-е немовля, в Україні щороку народжується близько 400 таких дітей. При цьому ймовірність появи такої дитини не залежить ані від соціального чи матеріального стану батьків, їхнього здоров’я та способу життя, кольору шкіри, раси, віросповідання, національності.
З метою привернення уваги суспільства до проблем людей з синдромом Дауна Міжнародна організація Down Syndrome International ініціювала акцію «Lots of Socks», яка в Україні отримала назву #Шкарпетуйся. Суть акції полягає в тому, що люди які виражають толерантність і підтримку до людей із синдром Дауна, одягають різнокольорові шкарпетки і викладають свої фото у соцмережу з хештегом #LotsofSocks або #Шкарпетуйся. Чому шкарпетки? Ця традиція виникла тому що реакція суспільства на людей, які одягають яскраві, різнокольорові шкарпетки схожа на ту, яку в більшості викликають люди з синдромом Дауна. Саме тому, одягнувши такі шкарпетки, ви демонструєте солідарність та власну готовність поширювати довкола себе інформацію про синдром Дауна.
До акції долучились й працівники Хмільницьких установ, а саме Хмільницький міськрайонний суд, Хмільницький агрохолдинг «Астарта-Київ», інклюзивно-ресурсний центр Війтівецької сільської ради, спільно зі Службою у справах дітей Війтівецької сільської ради та Центром надання соціальних послуг,а також Відділом освіти та соціально-гуманітарної роботи Війтівецької сільської ради та Хмільницька ЦРЛ. Вони одягнули різнокольорові шкарпетки, зробили фото і виставили їх у соцмережі зі словами підтримки людей із синдромом Дауна. Придбати шкарпетки можна було в Хмільницькій організації «Спільний шлях», діяльність якої спрямована на підтримку сімей, що виховують дітей з інвалідністю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СПРАВЖНІМИ ШЕДЕВРАМИ ЯПОНСЬКОЇ КУХНІ МОЖНА ПОЛАСУВАТИ У "СУШІ-МА" В ХМІЛЬНИКУ НА ВІННИЧЧИНІ