Чорнобиль 1986-2021. Невідомі історії очевидців і ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Чорнобиль 1986-2021. Невідомі історії очевидців і ліквідаторів аварії на  ЧАЕС

Сьогодні, 26 квітня 2021-го минає 35 років з дня найбільшої техногенної катастрофи в історії людства - аварії на Чорнобильській атомній електростанції. До цієї дати команда сайту Факти ICTV підготувала документальний фільм, заснований на невідомих історіях очевидців і ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

Радіаційний викид під час вибуху на ЧАЕС був в 300 разів потужнішим, ніж скинута на Хіросіму бомба. У ліквідації наслідків аварії взяли участь близько 240 тис. чоловік. Загальна кількість ліквідаторів за всі роки - понад 600 тис. Близько 10% з них померли, 150 тисяч стали інвалідами. Дослідження Міжнародної організації з атомної енергії виявили, що жертвами радіаційного опромінення в момент аварії на Чорнобильській АЕС стали близько 4 тис. людей. За останні 25 років, за даними організації Greenpeace, близько 200 тис. людей померли від раку, який викликала аварія на ЧАЕС.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СПОГАДИ ХМІЛЬНИЦЬКИХ ЛІКВІДАТОРІВ ПРО ЧОРНОБИЛЬ


У річницю катастрофи Факти ICTV відтворюють хроніку подій через свідчення очевидців трагедії - ліквідаторів, військових, а також людей, які брали безпосередню участь у порятунку сотень тисяч людей по всій території країни.

Прем'єра на Youtube-каналі - https://www.youtube.com/watch?v=Y2caCOxxv1w.

Над матеріалом працювали: журналісти - Оксана Михайлова, Наталія Кулик, Христина Величанська. Оператори - Владислав Пустовіт, Максим Костенко. Режисер монтажу - Ігор Старощук. Редактор - Маргарита Верещагіна. Продюсер - Антон Світличний.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

"ЧОРНОБИЛЬ" - СИНОНІМ СТРАШНОЇ ТЕХНОГЕННОЇ КАТАСТРОФИ Й МАСШТАБНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ БІДИ


 Підписатись на телеграм канал Gazetahm.org 

 

Content %d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%81%d0%b01

Схожі новини